Yahoo, iOS Platformunun Varsayılan Arama Motoru Olabilir

Arama motoru kapsamında Google’ın alternatifi olarak gösterilen Yahoo, iOS platformunun varsayılan arama motoru olabilir. İnternet devinin başına geçtiğini günden beri yenilikler peşinde koşan CEO Marissa Mayer, yeni hedefi ise Yahoo arama motorunu iOS platformunun varsayılanı yapmak olduğu birçok internet bloguna servis edilmiş oldu.

Mayer, son zamanlarda Yahoo üzerinde attığı adımlarla bir çok olumlu tepkiler almayı başarmıştır. Hatta bu adımlar sayesinde Yahoo’nun birden fazla servisi çıkış yakalayarak tekrar popüler olmayı başardı. Son olarak Recode sitesinden aldığımız bilgilere göre, Yahoo’nun iOS platformuna varsayılan arama motoru olabilmek için Apple ile görüşme yaptığı hatta görüşmelerin olumlu bir şekilde ilerlediği ve yakın zamanda mutlu sona ulaşacakları ifade ediliyor.

Yahoo CEO Marissa Mayer

Yahoo CEO Marissa Mayer

Yahoo şuan için iOS platformu üzerinde Hava Durumu ve Borsa uygulamasını varsayılan olarak kullanmasıyla yakın zamanda arama motoru olarak yer alması pek zor bir iş olacağa benzemiyor. Sonuçta kullanıcılar iOS üzerinde varsayılan arama motorunu yine istediklerimi zaman değiştirebilecekler.

Hali hazırda iOS platformunun varsayılan arama motoru olarak kullanılan Google ise bakalım Yahoo’nun bu atağı karşısında nasıl bir adım atacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status