Yahoo Servislerine Google ve Facebook Hesaplarından Girişi Kaldırıyor

İnternet sektöründe hatırı sayılır bir yere sahip olan Yahoo bundan sonraki süreçte Google ve Facebook hesaplarıyla servislerine erişim yapılmasını engelleyecek. Yahoo’nun CEO’luk koltuğuna 17 Temmuz 2012 tarihinde oturan Marissa Mayer, bu tarihten itibaren Yahoo üzerinde radikal kararlar almaya başladı.

Yahoo Servislerine Google ve Facebook Hesaplarından Girişi Kaldırıyor

Bu kararlardan en sonuncu Marissa Mayer tarafından işe alınan Henrique de Castro, yine Marissa Mayer tarafından işten çıkarılmasıyla gündeme gelmişti. Yahoo CEO’sunun bu kararı gündeme damga gibi vururken, yeni bir karar daha alındı. Bu kararın ardından Yahoo servisleri için sunduğu Google ve Facebook hesaplarıyla servislerine giriş yapılmasının önüne geçme kararı aldı. Şirketin bu kararı almasındaki sebepler olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yahoo Hesap Ekrani

Yahoo Hesap Ekranı

Şuan için Google ve Facebook hesaplarıyla erişim sağlanan fantezi üniversite basketbol ligi servisinden kaldırıldığı açıklanırken, yakın zaman tüm servislerden Google ve Facebook ile giriş butonlarının kalkacağı belirtiliyor. Yapılan değişiklik Yahoo tarafından doğrulandı. Değişiklik hakkında şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre bundan sonra sadece Yahoo hesabıyla erişim yapılmasıyla kullanıcılar daha kişiselleştirilmiş servisler kullanacağını paylaştı.

Marissa Mayer başkanlığındaki Yahoo, bakalım günümüzde ne tür bir değişikliklere daha gidecek?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status