Yahoo’dan Mobil Platforma Yeni Yatırım

Geçtiğimiz ay mobil mesajlaşma uygulaması MessageMe adlı uygulamasını satın alan Yahoo’dan mobil platforma yeni yatırım devam ediyor. Şirket son olarak 2006 yılında kurulan, fotoğrafları ve diğer medya içeriklerini 3D pencereden görebilmemizi sağlayan mobil uygulama geliştiricisi Cooliris‘i satın aldı.

Yahoo - Cooliris

Yahoo – Cooliris

Cooliris firması satın alım hakkında yaptığı açıklamada, “Yahoo’nun açık bir vizyonu olduğunu ve mobil tecrübesini artırmak için büyük çaba gösterdiğini” ifade ederek, ayrıca yeni ürünlerini küresel mobil piyasasına Yahoo’nun çatısı altında sunmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Ayrıca Yahoo tarafından satın alınan Cooliris’in 17 çalışanının da Yahoo bünyesinde işe devam edeceği belirtildi.

Yahoo’nun mevcut CEO’su Marissa Mayers şirketin başına geçmesinin ardından, şirket içerisinde sürekli bir hareketlenme olduğu zaman zaman yapılan değişikliklerle belli oluyordu. Ancak yeni değişikler zamanla da ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak gerçekleştirilen bu satın alma işlemi Yahoo’nun mobil platformdaki gücünü arttırması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status