Yahoo’nun COO’su İşten Çıkarıldı

Yahoo‘nun başına geçtiği günden beri aldığı radikal kararlarla tanıdığımız Marissa Mayer, yine çok konuşulacak bir karara imza attı. Yahoo’nun CEO’luk koltuğuna oturan Marissa Mayer şirketin başına geçmesiyle ilk işi kendisi gibi Google çalışanı olan Henrique de Castro‘yu transfer etmek oldu.

Yaşanan bu transfer teknoloji dünyasına bomba gibi düşmüştü. Castro’yla 62 milyon dolara 4 yıllık sözleşme imzalayan popüler arama motoru, sözleşme dolmasına 3,5 yıl varken çalışanın işine son vermiş oldu. Yaşanan bu olayla birlikte, gelmesiyle gitmesiyle teknoloji dünyasına şok etkisi yaratmış oldu.

Henrique De Castro

Yahoo’nun COO’su İşten Çıkarıldı

Söylentilere göre Castro ile Mayer‘in arası reklam gelirlerinin düşüklüğünden dolayı açık olduğu ve bu süre zarfında yapılan istatistiklere göre Castro’yu işten çıkarmak zorunda kaldıkları söyleniyor.

Bu söylentiler karşısında Mayer, konuyla ilgili bir açıklama yaparak; ”Yaşanan durumunun bizler için üzücü bir durum olmuş olsa da maalesef şirketimiz için en iyi karar Castro’nun ayrılması gerektiği.” Ayrıca Mayer, Castro için ”Yahoo dışında daha önemli projeler içerisinde çalışabilecek yetenekleri olduğunu” söylemeyi de ihmal etmedi.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status