Yandex Browser 1.7 Sürümünü Kullanıma Sundu

Ülkemize yeni gelen Rusya’nın arama motoru Yandex kısa süre sonra Chromium alt yapısı ile Yandex Browser’ı çıkarmıştı. Chromium motorunu kullanması ile Google Chrome’dan bir eksiği olmadığı belli olurken. Bugün Yandex Browser 1.7 sürümünü kullanıma sundu. Yeni sürümle gelen eşitleme özelliği sayesinde yer imlerini diğer bilgisayarda bulanan Yandex Browser’a kolayca aktarılabiliyor.

Yandex Verilerin eşitlenmesi

Kısaca eşitleme özelliğinden bahsetmiş olursak, tarayıcının arayüz ayarlarını, yer imleri, sık kullanılanları, kayıtlı şifreleri, form bilgilerini, tarayıcı geçmişini ve eklenti gibi verileri kolayca farklı bilgisayarlara otomatik eşitlenmesi sağlamaya yarıyor.

HTTPS güvenlik protokolüyle Yandex’in bulut tabanlı veri depolama servisi Yandex Disk’in sunucularında bulunan veriler, Yandex Browser yüklü olan bilgisayarın çökmesi halinde asla kaybolmayıp erişebilir olma özelliğine sahip.

Yandex Arkaplanlar

 

Yandex Browser’ın yeni sürümle gelen diğer özelliği de tarayıcı sayfasının kişiselleştirilmesi. Yandex Browser’ın içinde bulunan her hangi bir görseli veya yüklediğiniz arkaplan resmini tarayıcı sayfasının fonu olarak kullanabiliyor olması.

Yandex Browser’ı buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status