Yandex.Browser iPhone ve Android Tabletler için Kullanıma Sunuldu

Rusya kökenli arama motoru Yandex, kendi internet tarayıcısını geliştirmesinin ardından önce PC platformuna sonra mobil platformu sürmesinin ardından, şimdide Yandex.Browser iPhone ve Android tabletler için kullanıma sunuldu. Sizler için android tabletimizde denediğimiz Yandex.Browser oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Yandex.Browser

Yandex.Browser

Basın Bülteni

iPhone ve Android tabletler için geliştirilen Yandex.Browser sürümleri bugün kullanıma sunuldu. Bu iki yeni sürümle birlikte, kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen eşleme özelliği de tarayıcıya eklenmiş oluyor. Bu sayede masaüstü, mobil telefon ve tablet sürümleri arasında Tablo’yu ve favori siteleri eşitlemek mümkün hale geliyor.

Yeni sürümler; adres ve arama satırlarını birleştiren “akıllı arama satırı”, yavaş internet bağlantılarında web sayfalarının yüklenmesini önemli ölçüde hızlandırarak mobil internette zamandan ve kotadan tasarruf sağlayan Turbo modu, adres çubuğuna tıklanarak erişilen ve favori sitelere hızlı erişim sağlayan bağlantılar çubuğu “Tablo” gibi, kullanıcıların alışık olduğu tüm özellikleri barındırıyor. Senkronizasyon özelliği sayesinde, Tablo’daki bağlantılar da farklı cihazlar arasında tek bir tıkla eşitlenebiliyor.

Yandex.Browser’in akıllı telefon ve tablet bilgisayar sürümleri, cihazların mikrofonu üzerinden sesle arama yapma ve bazı durumlarda sorguların arama sonuçları sayfasını atlanarak, doğrudan yanıtlanması gibi mobil internette çalışmayı kolaylaştıran bazı ek özelliklere de sahip. Örneğin, yakınında bir lokanta arayan kullanıcı, cihazının ekranında en yakınındaki lokantaların işaretlendiği bir haritaya, [Nazım Hikmet vikipedi] şeklinde sorgu yapan bir kullanıcı ise Vikipedi’nin ilgili sayfasına yönlendirilebiliyor.

iPad için geliştirilen bir Yandex.Browser sürümünde olduğu gibi, tarayıcının iPhone sürümü de Yandex’in arama uygulamasının yerine geçerken, Android tabletlerde Browser ve Yandex arama uygulaması birbirinden ayrı kalıyor.

Yandex.Browser’in iPhone sürümü AppStore’dan, Android sürümü ise Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Yusuf 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status