YouTube Music Key’in Üyelik Ücreti Açıklandı

Video izleme platformunun önde gelenlerinden YouTube geçtiğimiz günlerde yeni bir müzik servisi duyurmuştu. Bugün ise bu servisin yani YouTube Music Key’in üyelik ücreti açıklandı. Eğer sizde yeni tanıtılan Music Key’den abonelik almayı düşünüyorsanız aylık ödeyeceğiniz rakamı yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

YouTube Music Key

YouTube Music Key

Peki, YouTube neden böyle birden müzik servisi açma kararı aldığını merak ediyorsanız hemen bu konuya açıklık getirelim. Eğer sürekli YouTube kullanıcısıysanız bu sorunun cevabı pekte zor değil. Video izleme platformu üzerinde paylaşılan onca videolar arasında en popüler kalmayı başaran videolar tabii ki müzik ile ilgili olanlar. YouTube’da bu ilginin farkına vardı ve kullanıcılarına profesyonel bir ortam da müzik dinleme keyfi sunmak için düğmeye Music Key servisini ile bastı.

Ancak bu servisten yararlanmak isteyen kullanıcılar aylık ücret ödemek zorundalar. Şu an ABD ve çeşitli Avrupa ülkelerinde test halinde olan YouTube Music Key, altı ay sürecek test sürecinin ardından tüm ülkelerde 7.99 dolar aylık ücretle kullanıma sunulacak. Ücretli kullanıcılar Music Key’i reklamsız olarak kullanma, çevrimdışı oynatma ve arka planda dinleme gibi özelliklerinden yararlanabilecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status