YouTube Video Ayarı

Dev video paylaşım sitesi olan YouTube ziyaretçilerine her çözünürlükte video formatı sunmaya devam ediyor. Fakat ülkemizdeki İnternet hız problemi her semte göre değişmekte maalesef son güncellemelerden sonra, YouTube videomuzu tam ekran moduna aldığımızda videolar otomatik olarak HD formatına geçiyor. Bu geçişte eyer ortak veya birden çok bilgisayarımızla, Örnek olarak bir internet salonunu düşünür olursak 5 kullanıcı videoları tam ekran olarak izlediğinde internet erişimini felç ediyor. Online oyun oynayan diğer kullanıcılar için aşırı ping yükselmesine sebep olmakla yetmiyor diğer kullanıcılar içinde internet eğlenceden zulme dönüşüyor.

YouTube burada kullanıcılarını düşünerek internet bağlantısına öz video formatı belirlemekte. Resimli olarak internet hattınıza göre videoları ayarlayım.

Öncelik YouTube üye olup (Üyeyseniz) Oturum Açalım.

Resimde görüldüğü gibi YouTube ayarlarını tıklıyoruz.

youtube1

Tıkladıktan sonra;

  1. Kısımda Oynatma seçeneğine tıklıyoruz.
  2. Kısımda Yavaş bir bağlantım var. Yüksek kaliteli videoları hiçbir zaman oynatamıyorum. Seçiyoruz.
  3. Kısımda Kaydet Diyip Çıkıyoruz.

youtube2

Not: Tarayıcı geçmişini sildiğinizde tüm yaptıklarınız geçersiz olur tekrar hesabınızla giriş yapıp kaydedip çıkış yapabilirsiniz. Bu işlem daha çok deepfreeze  tarzı programlar kullanan toplu internet hizmeti sağlayanlar için gayet iyi bir seçenek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status