YouTube Videolarını GIF Formatına Çevirmek

Google’ın video servisi olan YouTube yeni eklenen özellik sayesinde YouTube videoları artık GİF olarak kaydedilebiliyor. YouTube videolarını GIF formatına çevirmek için yapmamız gerek tek şey ise YouTube üzerindeki herhangi bir videonun altında bulunan “Paylaş” sekmesinde yer alan sosyal ağlar, web siteleri için embed kodu ve e-posta seçeneğinin yanına bir de GIF seçeneği eklendi. Bu seçenek sayesinde artık YouTube videolarını kolayca GIF formatına çevirebilirsiniz. Ancak YouTube’un sunduğu bu özellik tüm videoları şu an için desteklemiyor ve bu özellik şu an için sadece PBS Idea Kanalı‘nda yer alan videolarda görünüyor.

YouTube GIF

YouTube GIF

Test aşamasında olan YouTube GİF özelliğinin kullanımı ise oldukça basit hatta beklenenden daha da kolay bir şekilde videolar GIF formatına çevrilip kaydedilebiliyor. Şimdi sizlere YouTube videolarının nasıl GIF formatına çevrileceğini anlatacağım. Paylaş sekmesinde yer alan GIF seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza sizden GIF yapmak için başlangıç ve bitiş sürelerini girmeniz isteniyor. Bu bilgileri girdikten sonra GIF’in altında veya üstünde görünmesini istediğiniz bir yazı varsa onu da yazarak “GIF oluştur” butonuna tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra YouTube üzerinde oluşturduğunuz GIF resminin linki karşınıza çıkıyor ve linki alıp paylaştığınızda oluşturduğunuz resim GIF formatın da ve belirttiğiniz süre boyunca durmadan hareket halinde oluyor. Ayrıca oluşturdunuz GIF’in embed kodunu da alarak aşağıda bizim paylaştığımız gibi web sitesi içerisinde dilediğiniz gibi de paylaşabilirsiniz.

YouTube GIF olusturma

YouTube GIF olusturma

YouTube’un sessiz sedasız sunduğu bu özellik yukarıda belirttiğimiz kanal haricinde kullanımda değil. Ancak yakın zaman içerisinde bu özelliğin tüm videolar üzerinde kullanabilir olacağını tahmin ediyoruz. Umarız bu özellik sayesinde GIF resimlerin popülaritesi daha fazla artar.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status