YouTube Yorumlarına Google Plus Desteği Geliyor

Google’ın bünyesinde barındırdığı sosyal ağ platformu Google Plus ile video paylaşım devi YouTube arasında şu aralar sıcak bir yakınlaşma söz konusu. Google’ın çeşitli eleştirilere maruz kalan sosyal paylaşım platformu birçok kullanıcı tarafından beğenilmemişti, halen Türkiye’de pek kullanılmayan sosyal ağ servisi şu dönemde YouTube ile işbirliği yapmak üzere. Artık YouTube yorumlarına Google Plus desteği geliyor. Bu durumun sosyal ağ servisinin lehine yani Google+ kullanımına teşvik olacağını düşünebiliriz.

YouTube Yorumlarına Google+ Desteği Geliyor

YouTube Yorumlarına Google+ Desteği Geliyor

Çünkü bu teşvikin Google’ın sosyal ağında daha fazla kullanıcının aktif olmasını sağlayabilir. Böylelikle hayalet kasabaya benzetilen Google+ daha hareketli bir sosyal ağ yaşamında boy gösterebilecek. Aslında işin aslına bakarsak Google burada YouTube’da bulunan canlılığı Google+ üzerine kaydırmaya çalıştığını anlayabiliriz. Bu düşünce ile akıllıca hareket eden Google, diğer sosyal ağ rakiplerine göre bir taş da iki kuş vurmaya hazırlanıyor.

Ayrıca YouTube kullanıcıları ve Google+ kullanıcılarının yaptıkları yorumlar bir birlerinden ayırt edilebilecek. Google+ kullanıcıları yaptıkları yorumlarda Google+ üzerinden yorum yapıldığını belirten ifadeler yer alacak. Bunlarla sınırlı kalmayan yeni yorum sistemi, kullanıcılar dilerse yorumları herkese açık ve gizli olarak kullanabilecek. Yorum sistemine entegre olan Google+ birleşmesiyle gönderilen yorumlar yayınlanmadan önce gözden geçiriliyor ve filtrede bulunan çeşitlik kelimelerle seviyeli bir yorum alanı kullanıcılar bekliyor olacak.

Ayrıca diğer bir önemli hususa değinirsek YouTube üzerinde yapılan ilgisiz alakasız yorumlarında önüne geçebileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar

  1. Kemal 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status