YouTube’dan Çocuklara Özel Güvenli Alan

Bilinçsiz internet kullanımında çıkan sorunlara engel olabilmek için YouTube 10 yaş altındaki kullanıcılar için güvenli alan oluşturuyor. Günümüzde popüler olan tablet kullanımı ve bu tabletleri kullanan çocuklar internet üzerinde bilinçsiz hareket etmeleri birçok olumsuz davranışların yaşanmasını tetikliyor.

YouTube’dan Çocuklara Özel Güvenli Alan

Bu tehdit karşında popüler video paylaşım sitesi YouTube doğacak tehlikeyi göze alarak, 10 yaş altındaki kullanıcılar için video sitesi içerisinde güvenli bir alan oluşturmaya karar verdiği belirtiliyor. Bu güvenli alan karşısında YouTube cephesinden resmi bir açıklama yer almamasına rağmen, video sitesine yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre YouTube üzerindeki güvenli bölge çalışmasının yapıldığı iddia ediliyor.

YouTube Guvenli Bolge

YouTube Güvenli Bölge

Eğer iddialar doğru çıkarsa YouTube üzerinde hem çocuklar hem ebeveynler rahat bir ortam elde etmiş olacaklar. Güvenli bölge projesi sona erdiğinde ebeveynler tarafından akıllı telefon, tablet ve smart TV üzerinden çocuklara özel bir uygulamayla YouTube üzerinde güvenli bir alan aktif edilmiş olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status