YouTube’un da Erişimi Yasaklandı

Geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla kapatılan Twitter’ın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen yankıları internet blogunda devam ede dururken. Hatta bu yasağa kullanıcılar çözüm ararlarken popüler video paylaşım sitesi YouTube’un da erişimi yasaklandı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı sayfasındaki sorgulama ekranında YouTube’u sorguladığımız zaman, erişim yasağının mahkeme kararıyla olmadığı, TİB tarafından alınan idari tedbir kararıyla erişim yasağı uygulandığını sorgulama sayfasında çıkan açıklamada yer alıyor.

YouTube Erisime Kapandi

YouTube Erişime Kapandı

Bugün gerçekleşen yasaklama işleminin ardında herhangi bir sebep TİB tarafından belirtilmezken, yasaklama 3G internet erişim hizmeti sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren ISP şirketleri TTNET ve Superonline gibi servis sağlayıcılarına bildirildi.

İdari tedbir uygulanan YouTube’a giriş yapabilmek için aşağıdaki bağlantı üzerinde güncel DNS adreslerini öğrenerek ve ayarlarını değiştirerek  YouTube giriş  sağlanabiliyor. Ayrıca mobil kullanıcılar VPN uygulamalarından yararlanabilir.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status