13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Oyun

Gram Games, Zynga Tarafından 250 milyon $ karşılığında Satın Alındı.

Gram Games, Zynga Tarafından 250 milyon $ karşılığında Satın Alındı.

Dünyadaki sayılı video oyun devlerinden Amerika merkezli Zynga, 2012 yılında kurulmuş olan Türk oyun şirketi olan Gram Games’i yaklaşık 250 milyon $ gibi inanılmaz bir rakama satıldı.

Zynga şirketi ne iş yapar?

Gün geçtikçe milyonlarca takipçiye sahip olan mobil oyun devlerinden Zynga 2007 yılında San Francisco kurulmuş bir video oyun şirketidir. Kurucu Mark Pincus’un sloganı haline gelen ”Dünya’ya oyun yolu ile bağlanmak” sözü aslında firmanın temel hedefini açıkça ortaya koymaktadır. Yaklaşık 65 milyon aktif kullanıcıya sahip FarmVille oyunu başta olmak üzere onlarca oyunun geliştiricisi olan firma, Facebook ve Myspace platformları üzerinden video oyunlar üretmektedir. Şirket değeri 2017 itibariyle 865 milyon $ olarak bilinmektedir.

Zynga Neden Gram Games’i satın aldı?

Gram Games’in yarattığı 1010!, Six! gibi oyunlar ülkemizde ve Dünya çapında ciddi kitlelere ulaşan oyunlar olmuştur. Uzun süredir Gram Games’i takip eden Zynga CEO’su ”Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar.” dedi. Bu açıklama aslında fazlasıyla neden Gram Games’in satıldığını açıklıyor.

Yeni Yazılar

PES 2013 “rld.dll” Bulunamadı Hatası ve Çözümü

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı