Oyun

Gram Games, Zynga Tarafından 250 milyon $ karşılığında Satın Alındı.

Gram Games, Zynga Tarafından 250 milyon $ karşılığında Satın Alındı.

Dünyadaki sayılı video oyun devlerinden Amerika merkezli Zynga, 2012 yılında kurulmuş olan Türk oyun şirketi olan Gram Games’i yaklaşık 250 milyon $ gibi inanılmaz bir rakama satıldı.

Zynga şirketi ne iş yapar?

Gün geçtikçe milyonlarca takipçiye sahip olan mobil oyun devlerinden Zynga 2007 yılında San Francisco kurulmuş bir video oyun şirketidir. Kurucu Mark Pincus’un sloganı haline gelen ”Dünya’ya oyun yolu ile bağlanmak” sözü aslında firmanın temel hedefini açıkça ortaya koymaktadır. Yaklaşık 65 milyon aktif kullanıcıya sahip FarmVille oyunu başta olmak üzere onlarca oyunun geliştiricisi olan firma, Facebook ve Myspace platformları üzerinden video oyunlar üretmektedir. Şirket değeri 2017 itibariyle 865 milyon $ olarak bilinmektedir.

Zynga Neden Gram Games’i satın aldı?

Gram Games’in yarattığı 1010!, Six! gibi oyunlar ülkemizde ve Dünya çapında ciddi kitlelere ulaşan oyunlar olmuştur. Uzun süredir Gram Games’i takip eden Zynga CEO’su ”Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar.” dedi. Bu açıklama aslında fazlasıyla neden Gram Games’in satıldığını açıklıyor.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Oyun Sunucu

İyi Minecraft Sunucuları Nasıl Seçilir

Kaliteli bir Minecraft sunucusu seçmekte zorlanabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca seçenek var. Seçiminize bağlı olarak, en iyi seçeneğe gidebilirsiniz. Ancak
Oyun Sunucu

Özel Sunucu Başlatmak – Oyuncuları Çekmek, Eğlenmek, Kar Etmek

Bazılarınız zaten bir veya daha fazla özel sunucuya sahip olabilirsiniz; bazılarınız henüz ilk özel sunucunuzla başlıyor olabilir ve “vay be,