Apple

iPhone 7 de kulaklık girişi

Merhabalar,

Apple iPhone her yeni modelini piyasaya sürmeden önce bir çok yeni özellik hakkında çeşitli prototipler, görseller, videolar gibi sızıntı bilgiler internette dolaşmakta. Bunlardan biri son dönemde popüler olmakla birlikte akıllı telefon piyasası ve yedek parça aksesuarlarada yön veriyor, başlığımızda da olduğu gibi iPhone 7 kulaklık girişi olacak mı sorusuna değineceğiz.

Öncelikle birkaç ay önce iPhone 7’nin üç modelde piyasaya sürüleceği bilgisi paylaşılmıştı, modeller iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro olacak. Bu akıllı telefonlarda 3.5 mm standart kulaklık girişinin olmayacağı, standart kulaklık girişinin yerine iPhone lightning girişinin kullanılacağı forumlarda ve ünlü teknoloji sitelerinde konuşuluyor.

iphone 7 kulaklık

3.5 mm kulaklık bağlantısını kaldırdıktan sonra iPhone’larda stereo hoparlör dönemine geçecek olan Apple, ürün kutusuna bir Lightning dönüştürücü de ekleyecek mi yıl sonuna doğru haber netleşecektir.

Ya dönüştürücü ya EarPods kulaklık…

Bu sayede, standart iPhone kulaklık kullanmak istemeyenler, bu dönüştürücüyle kulaklıklarını telefona bağlayabilecek. Bu dönüştürücünün, herhangi bir ses kalitesi kaybı yaratmayacağı da iddialar arasında. IPhone 7’yi dönüştürücü kullanmak istemeyen kullanıcılar için 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması demek yeni nesil lightning EarPods kulaklıkların hayatımıza girmesi anlamına geliyor.

iphone 7 earpods kulaklık

iPhone 7 lightning EarPods kulaklık ve 3.5 mm kulaklık çevirici hakkında youtube ta birçok video yayınlanmaya başladı bunlardan yalnızca biri..

Birçok kaynakta yayınlanmasına rağmen yine de Apple tarafından resmi bir açıklama yok bu yüzden iPhone 7 çıkışına yakın yani yılsonuna kadar bekleyeceğiz…

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Android Apple İos Mobil

Samsung, iPhone’ları Android’e Dönüştüren Uygulaması iTest’i Kullanıma Sundu

Samsung, iOS kullanıcılarını Android ekosistemine çekebilmek amacıyla farklı bir işe imza attı. “iTest” olarak adlandırılan ve web tabanlı özel bir yazılımı kullanıma
Apple

Blog | Apple’ın Yeni Tanıttığı M1 İşlemci İle İlgili Büyük Korku

Geçtiğimiz günlerde tespit edilen ilk zararlı yazılım parçasından sonra siber güvenlik şirketi Red Canary, ikinci bir zararlı yazılım parçası tespit