Genel Mobil WhatsApp

WhatsApp Web’e Sesli ve Görüntülü Konuşma Geldi

WhatsApp Web'e Sesli ve Görüntülü Konuşma Geldi

WhatsApp’ın masaüstü ile artık sesli ve görüntülü arama yapabilmek mümkün. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, tıpkı akıllı telefonlarında olduğu gibi bilgisayarlarında da aramalar yapabilecekler.

Facebook bünyesinde yer alan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha geldi. Uygulamanın macOS ve Windows için sunulan uygulamasıyla ilgili bir açıklama yapan şirket, kullanıcıların artık bu masaüstü uygulamalar üzerinden de sesli ve görüntülü aramalar yapabileceklerini duyurdu. Şirket ayrıca masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini, yani bu görüntülere ulaşılamayacağını belirtiyor.

WhatsApp’ın masaüstüne gelmiş olan sesli ve görüntülü arama özelliği, şu an için yalnızca birebir aramaları destekliyor ve birden fazla kişiyle görüşme sağlayamıyorsunuz. Fakat yakın bir zamanda yetkililer tarafından uygulamaya sokulacağı görülüyor. Yani ilerleyen süreçte Zoom ve buna benzer uygulamalarda yaşanan deneyim, WhatsApp’ta da yaşanabilecek.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Android Mobil

Blog | Huawei’den Samsung’a büyük darbe!

Samsung geleceğin teknolojisi olarak 20 Şubat tarihinde tanıttığı Galaxy Fold modeline Huawei’den karşı atak geldi. Bilindiği gibi Samsung aylardır konuşulan
Mobil Yazılım‎

Apple ve Microsoft, iCloud İçin Bir Araya Geldi

Uyumluluk sorunu yaşanmaması için Apple ve Microsoft iCloud için bir güçlerini birleştirdi. Yapıplan güncelleme bugün itibariyle Windows için yayınlandı. Bu