13.5 C
İstanbul
29/11/2023
GenelMobilWhatsApp

WhatsApp Web’e Sesli ve Görüntülü Konuşma Geldi

WhatsApp Web'e Sesli ve Görüntülü Konuşma Geldi

WhatsApp’ın masaüstü ile artık sesli ve görüntülü arama yapabilmek mümkün. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, tıpkı akıllı telefonlarında olduğu gibi bilgisayarlarında da aramalar yapabilecekler.

Facebook bünyesinde yer alan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha geldi. Uygulamanın macOS ve Windows için sunulan uygulamasıyla ilgili bir açıklama yapan şirket, kullanıcıların artık bu masaüstü uygulamalar üzerinden de sesli ve görüntülü aramalar yapabileceklerini duyurdu. Şirket ayrıca masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini, yani bu görüntülere ulaşılamayacağını belirtiyor.

WhatsApp’ın masaüstüne gelmiş olan sesli ve görüntülü arama özelliği, şu an için yalnızca birebir aramaları destekliyor ve birden fazla kişiyle görüşme sağlayamıyorsunuz. Fakat yakın bir zamanda yetkililer tarafından uygulamaya sokulacağı görülüyor. Yani ilerleyen süreçte Zoom ve buna benzer uygulamalarda yaşanan deneyim, WhatsApp’ta da yaşanabilecek.

Yeni Yazılar

DreamWorks, Bir Çok Yapımda Kullandığı Animasyon Programını Herkese Açık Hale Getiriyor

admin

Havalandırma Sistemleri Damperlerinin Yangın Alarm Sistemleri Tarafından Kontrolü

admin

Meta’dan Yapay Zeka Destekli Evrensel Konuşma Tercümanı

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı