12.7 C
İstanbul
29/11/2023
Micorsoft DünyaTeknolojiWindows

RemoveWAT veya Chew-WGA "Bypass Etkinleştir" Windows 7 ve Server 2008 R2 Sonsuza Kadar

Orijinal Windows blogu, Windows 7 için Windows Etkinleştirme Teknolojileri Güncelleştirmesi’ne göre, bu güncelleştirme 70’den fazla bilinen ve potansiyel olarak tehlikeli etkinleştirme çatlaklarını veya açıklarını tespit edecektir. Etkinleştirme istismarlarına bazen “hack” adı verilir ve Windows’un etkinleştirme teknolojilerini atlamaya veya bunlardan ödün vermeye çalışır.

Blog gönderisi ayrıca KB971033 güncellemesinin nasıl çalışacağını açıklıyor: Güncelleme yüklendikten sonra, bilgisayar deneyimlerini etkileyebilecek bilinen etkinleştirme açıklarından yararlanma durumlarını belirleyerek müşterileri korur. Herhangi bir etkinleştirme açığı bulunursa, Windows müşteriyi uyarır ve çoğu durumda yalnızca birkaç tıklamayla sorunu çözmek için seçenekler sunar. Aktivasyon açıklarından yararlanmayan orijinal Windows 7 yazılımı çalıştıran makineler hiçbir şey görmez – güncelleme sisteminizi koruyan arka planda sessizce çalışır. Windows 7 orijinal değilse, Windows 7’de yerleşik olan bildirimler, müşterinin daha fazla bilgi alması veya orijinal Windows alması için seçenekler içeren bilgi iletişim kutuları görüntüleyerek müşteriye Windows’un orijinal olmadığını bildirir. Masaüstü duvar kağıdı düz bir masaüstüne dönüştürülür (müşterinin tüm masaüstü simgeleri, gadget’ları veya sabitlenmiş uygulamaları yerinde kalır). Periyodik hatırlatıcılar ve kalıcı bir masaüstü filigranı, müşteriye daha fazla uyarı görevi görür.

Aktivasyon çatlakları ve açıklardan yararlanma dışında, KB971033’ün ana tartışması, güncellemenin başlangıçta her 90 günde bir Microsoft’u “eve çağıracak” olmasıdır. Microsoft’un etkinleştirme sunucusuna yapılan geri arama, WAT sisteminin bir PC’de yüklü Windows 7’nin kurulu olup olmadığını doğrulamak ve belirlemek için yeni etkinleştirme açıklarını tanımlamak için kullanılan en son ve güncel imzaları indirmesine izin veren ek bir periyodik doğrulama katmanı görevi görür. orijinal veya korsan ve WAT, sistemin o anda etkin durumda olmasına rağmen sistemin orijinal olmadığına veya doğru şekilde doğrulanmadığına karar verirse, PC’nin kullanıcı deneyimini ve davranışını değiştirmek için çeşitli eylemlerde bulunur.

Kısacası, Windows 7 etkinleştirme ve doğrulama sistemi için KB971033 güncellemesi, istismar dedektörünün kendisi olmayabilir, ancak yalnızca, gerektiğinde ve gerektiğinde Microsoft’tan korsanlık imzaları veritabanını indirmek için merkezi sunuculara kimlik doğrulama doğrulama bağlantıları kurma yeteneğine sahip bir mekanizmanın tanıtımı olabilir. yeni aktivasyon çatlakları veya yöntemleriyle mücadele edin. Bunu yaparak Microsoft, WAT sistemini dinamik olarak güncelleyebilir, bunun yerine gelecekte tekrar WAT için tam güncelleme yayınlayabilir.

Neyse ki korsan Windows 7 kullanıcıları için KB971033 Windows Etkinleştirme Teknolojileri güncellemesi isteğe bağlı ve isteğe bağlıdır. Windows Update’te Önemli güncelleme olarak işaretlenmiştir ve kullanıcı güncellemeyi yüklememeyi seçebilir. Başlangıçta, Windows 7 Home Premium, Professional, Ultimate ve Enterprise sürümlerine sunulacak. Sonunda tüm Windows 7 ve Windows Vista sistemlerinde mevcut olmalıdır. Yüklendikten sonra kullanıcı yine de KB971033’ü kolayca kaldırabilir, ancak sistem sahte, orijinal, korsan veya yasa dışı değil olarak işaretlendiğinde, güncelleme kaldırılsa veya kaldırılsa da sistem aynı şekilde kalacaktır.

Aslında, KB971033 Windows Aktivasyon Teknolojileri Güncellemesi Şubat ayının başından beri herkesin indirmesi için İnternet’e sızdırıldı ve My Digital Life forumlarındaki uzun tartışma dizisi, güncellemenin Windows için çeşitli crack ve hack’leri geçersiz kılmak ve devre dışı bırakmak için ne kadar ileri gideceğini tartışıyor. 7 yükleyiciler (softmod) ve BIOS-mod (hardmod) gibi. Güncelleme, aktif veya henüz yayınlanmayan yeni imza için çevrimiçi güncellemeye bağlı olduğundan, güncellemenin gerçek etkisi henüz bilinmemektedir.

Ancak çoğu, Microsoft’un Vista platformundaki WGA güncellemesine ilişkin geçmiş kayıtlarına dayanarak, WATU’nun (WAT Güncelleme paketi) çoğunlukla Chew-WGA ve RemoveWAT Win7 aktivasyon crack gibi aktivasyon veya lisanslama dosyalarını değiştiren aktivasyon crackleri ile ilgileneceği konusunda hemfikirdir. ve virüs veya Truva atı içerebilecek çok sayıda diğer “türev” çatlaklar ve istismarlar (vahşi doğada bulunan 70 tek istismarın açıklaması buradan gelir). Güncelleme, kurcalanmış, devre dışı bırakılmış, kaldırılmış veya yasa dışı olarak değiştirilmiş ve etkinleştirme hackini etkin bir şekilde devre dışı bırakan çekirdek lisanslama sistemi dosyalarını onarmaya çalışacaktır.

Windows 7 sisteminin geçerliliğini doğrulamak için KB971033 güncellemesini yüklemek isteyen kullanıcılar aşağıdaki indirme bağlantılarından indirilebilir:

32 bit (x86): Windows6.1-KB971033-x86.msu

64 bit (x64): Windows6.1-KB971033-x64.msu

————————————————– ———–

RemoveWAT veya Chew-WGA “Bypass Activate” Windows 7 ve Server 2008 R2 Forever (Etkinleştirme Teknolojilerini Kaldırmak ve Devre Dışı Bırakmak için Yükleyici Alternatifi)

————————————————– ———–

Telif hakkı OEM mekanizmasına dayalı mükemmel ve güvenilir Windows 7 aktivasyon çatlağı olmasına rağmen, bilgisayar korsanları BIOS yükleyici ve OEM BIOS moduna alternatif olarak kurulu Windows’un aktivasyon gereksinimini etkin bir şekilde atlayan yeni bir aktivasyon crack yöntemi ile çıkmayı başardılar. 7 sistemi, Windows Aktivasyon Teknolojilerini (WAT) kaldırarak ve devre dışı bırakarak.

Saldırı, etkinleştirmeyi tamamen atlayarak Windows 7’yi “etkinleştirmek” için çalışır ve bu nedenle herhangi bir ürün anahtarı gerektirmez. Daha önce Windows Vista’da, etkinleştirme yetkisiz kullanım süresi geri sayım sayacını durdurarak Windows Vista etkinleştirmesini kalıcı olarak atlama girişimi başarısız olmuş ve Microsoft tarafından anti-çatlak güncellemesi ile engellenmiştir.

Windows 7 ve Windows Server 2008 R2’de bilgisayar korsanları, işletim sistemindeki lisanslama ve etkinleştirme konularını çekirdekten yöneten ve işleyen SPP (Yazılım Koruma Platformu) ve SLC’den (Yazılım Lisanslama İstemcisi) oluşan Windows Etkinleştirme Teknolojilerinin erişimini engellemeye çalışır. çalışması için gerekli olan bileşenler veya dosyalar. Etkinleştirme ve lisanslamayla ilgili sistem dosyalarına erişimi veya yüklemeyi engelleyerek, önleyerek, kaldırarak ve devre dışı bırakarak, SLUI başlatılamayacak ve etkinleştirmenin engellenmesine neden olacak ve Windows’un artık sonsuza kadar ve kalıcı olarak etkinleştirilmesine gerek kalmayacak.

Örneğin, Windows Etkinleştirme Teknolojileri (WAT) sistem dosyalarına erişimi kısıtlamak için kullanılan komutlar şunlardır:

/F %WINDIR%\System32\sppcomapi.dll

icacls %WINDIR%\System32\sppcomapi.dll /reddet *S-1-1-0:F

Sppcomapi.dll, SPP işlevlerinin çoğunu denetleyen kitaplık olduğunda, bu DLL’nin geçersiz kılınması, etkinleştirme ve lisansla ilgili tüm işlevleri devre dışı bırakır. Ve etkinleştirme işlevi tamamen devre dışı bırakıldığından, etkinleştirme ek süresi (ücretsiz değerlendirme için) artık önemli değil, ancak yine de 0 güne kadar geri saymaya devam edebilir.

Çatlak, muhtemelen çok fazla yanlış pozitif veya etkinleştirme hatasıyla ilgili şikayetten kaçınmak için etkinleştirme mekanizmasında Microsoft tarafından izin verilen müsamaha nedeniyle mümkündür. Ancak, Windows 7 veya Windows Server 2008 R2’nin etkinleştirme bileşenini devre dışı bırakarak ve kapatarak, 30 günlük ücretsiz deneme değerlendirme etkinleştirme ücretsiz süresi sona erdikten sonra, kullanıcıya orijinal Windows çalıştırmasını ve Windows 7’yi etkinleştirmesini bildirmek ve hatırlatmak için bir uyarı ekranı görünebilir. bildirim sistem tepsisindeki balon ucundan veya NotePad, WordPad, Hesap Makinesi’ni çalıştırmak için başlatıldığında veya hatta Denetim Masası’nı açarken. Ayrıca, ekranın dört köşesinde görünen bu Windows kopyasının orijinal olmayan masaüstü filigranı olabilir ve sistem, Windows Update ve bazı programlardan kritik olmayan güncellemeleri yüklemeden önce gerektiren WGA (Windows Orijinal Ürün Avantajı) doğrulamasını geçemez. Windows 7’de, örneğin Microsoft Security Essentials.

Bu nedenle, çeşitli bilgisayar korsanları, Windows 7 veya Windows Server 2008 R2’deki etkinleştirme şemasının devre dışı bırakılmasından ve kaldırılmasından sonra gelen tüm “yan etkilerle” ilgilenen araçlar veya yardımcı programlar buldular, böylece Windows işletim sistemi olması gerektiği gibi çalışmaya devam edecek ( otomatik oturum kapatma veya kapatma yok), rahatsız edici açılır mesajlar yok, orijinal Windows kullanma veya Windows’u şimdi etkinleştir bildirim iletişim kutusu yok ve en önemlisi, WGA doğrulamasını geçme ve sistemi etkinleştirmek için kalıcı olarak ürün anahtarı gerekmez.

Şu anda, önde gelen iki Windows 7 yükleyici olmayan crack, RemoveWAT ve Chew-WGA’dır. Her iki araç da başlangıçta farklı bir yaklaşımla başlar, ancak o zamandan beri hatalar keşfedilip düzeltildiğinden oldukça benzer crack yöntemini kullandı. Başka bir crack aracı olan Win7X Orijinal Güncellemeler (Win7XGU), kullanıcıların orijinal statü elde etmek için birkaç adım gerçekleştirmesini gerektirerek süreci tamamen otomatikleştirmez, ayrıca bilgisayar korsanlarının Windows lisanslama sistemini kurcalamasının ne kadar zor olduğunu gösterir.

KaldırWAT

Hazar ve nononsence tarafından geliştirilen RemoveWAT, kullanıcıların Windows 7’nin yasadışı korsan kopyalarını orijinal durum olarak doğrulayabilmeleri için Windows Aktivasyon Teknolojilerini sistemden tamamen kaldıran bir Windows 7 crackidir (bazıları yama nedeniyle MGADiag’da “Kurcalanmış İkili” olarak rapor edilmiştir) , sonsuza kadar ve kalıcı olarak. RemoveWAT, hem 32-bit (x86) hem de 64-bit (x64) ve Windows 7 ve Windows Server 2008 R2’nin tüm sürümlerini destekler.

RemoveWAT v1.9’a yenilenen RemoveWAT, sppsvc hizmetini de durdurur ve slwga.dll, sppcomapi.dll ve systemcpl.dll gibi DLL dosyalarını yamalar; sonuncusu Denetim Masası’nın Sistem Özellikleri’nden tüm Windows etkinleştirme bölümünü kaldırır. . RemoveWAT ayrıca /s anahtarı ile sessiz kurulumu destekler ve Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 kurulum DVD’sine entegre edilebilir.

çiğneme-WGA

Chew-WGA, Windows 6.1.x işletim sistemlerinde yerleşik çeşitli yazılım korumalarının güvenlik direncini test etmek için tasarlanmış benzer bir Windows 7 çatlağıdır. Yazılım koruma platformunun belirli bileşenlerini kısıtlayarak çalışır. Chew-WGA, sppcomapi.dll dosyasına erişimi kısıtlamanın dışında, SPP ile ilgili birçok dosyaya da yama uygular.

Şu anda Chew-WGA v0.9’a güncellenen Chew-WGA, sistemin etkin duruma dönmesini sağlar ve Denetim Masası’nın Sistem Özellikleri’nde Windows etkinleştirildi mesajı görüntülenir.

Aktivasyon bileşeninin kaldırılmasına dayalı çatlak, birçok sistem dosyasında yama, değişiklik ve modifikasyon içerdiğinden, özellikle Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için bir sonraki WGA güncellemesinde veya Service Pack 1’de (SP1) Microsoft tarafından kolayca tespit edilip geçersiz kılınması muhtemeldir. . Aslında, Yazılım Koruma Platformu (SPP), Windows özelliklerinin veya işlevlerinin devre dışı bırakılmasına, azaltılmasına, devre dışı bırakılmasına veya kaldırılmasına neden olabilecek, kullanıcı belirli bir eylemi gerçekleştirmek istediğinde çeşitli hata mesajlarına neden olabilecek sistem dosyalarının yetkisiz düzenlenmesine karşı etkili olmuştur. Bu nedenle, sürekli kullanıma yönelik bir sistemde çatlaklar asla uygulanmamalı ve yeniden kurulumdan kaçınmak için yalnızca değerlendirme süresini uzatmak için kullanılmalıdır. Aslında, Windows işletim sistemini 30 günden daha uzun süre kullanmak için kullanıcıların bir lisans satın alması gerekir.Source by Efen Cahyo

Yeni Yazılar

Banka Hesabınızda 3.3 Milyon $ Olsa Ne Yapardınız?

admin

XPrinter Yazıcı Kurulumu

admin

İyi Bir WordPress Hosting Nasıl Seçilir

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı