13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Wordpress Dünya

Web Siteniz İçin En İyi WordPress Temasını Nasıl Seçersiniz?

İşletme web siteniz için WordPress’i seçmeye karar verdiyseniz, bir sonraki göreviniz işletme web sitesi şablonlarından kişisel web sitelerine kadar yüzlerce tema arasından mükemmel temayı seçmek olacaktır. Temanızı seçerken çok dikkatli olmalısınız, çünkü sitenizin başarısı ve görünümü ve verdiği his büyük ölçüde seçilen temaya bağlı olacaktır. Doğru ve zengin özelliklere sahip bir WordPress teması seçmek söz konusu olduğunda, popülerliğin bir fiyat etiketi ile geldiğini anlayacaksınız. Ücretsiz olarak kolayca edinilebilen binlerce tema ile web’deki farklı seçenekler arasında kaybolmanız doğaldır.

Bu nedenle, bu makalede, siteniz için iş gereksinimlerinizi karşılayan tema seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli noktaları sizinle tartışacağız.

Gerçekten ihtiyacınız olan özelliklerin bir listesini yapın:

Bir tema seçmeden önce işletmenizin ihtiyaç duyacağı özellikleri tam olarak belirlemek kesinlikle önemlidir. WordPress Özellik Filtresi, özel ihtiyaçlarınıza uyan ücretsiz temalar için aramanızı özelleştirmeyi kolaylaştırır. Aklınızda bir tasarım varsa, tema seçimini kolaylaştıracak ve siteniz için sadece bir karmaşa olabilecek gereksiz temalara gitmeden sitenizin hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Basit kalın:

Çok yönlü düzenler, çeşitli renkler, gösterişli animasyonlar vb. ile gelen çok sayıda WordPress teması ile işletmeniz için mükemmel temayı seçmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, iş hedeflerinizi desteklemenize yardımcı olacağı için basit bir tasarım düzenine sahip bir şey düşünün. Kaliteden ödün vermeden temanın zarif görünmesini sağlayın. Sunum tarzınızın çok karmaşık olmaması ve yeni aboneler veya iş edinmenize yardımcı olması çok önemlidir.

Ücretsiz tema Vs Premium tema:

Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta, ücretsiz bir tema yerine premium bir WordPress teması seçip seçmemenizdir. Ücretsiz temalar genellikle bir tutku projesi olarak geliştirilir ve büyük bir destek veya güncelleme sunmayabilir. Ve premium WordPress temaları iyi belgeler, düzenli güncellemeler ve desteğe erişim ile birlikte gelir.

Duyarlı tasarım bir zorunluluktur:

Duyarlı temalardan bahsederken bu tür temaların farklı ekran boyutları ve cihazlarda ayarlanabilmeleriyle bilindiğini bilmeniz önemlidir. Günümüzde mobil cihazlardan büyük miktarda trafik oluşturulduğundan ve Google bile mobil uyumlu web sitelerini tercih ettiğinden, duyarlı bir WordPress teması seçmek işiniz için birçok fırsat getirdiğinden önemlidir.

Tarayıcılarla uyumluluk:

Kullanıcılarınız farklı tarayıcılar kullanıyor olabilir, bu nedenle web sitenizin herkes tarafından kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için tarayıcı uyumlu bir WordPress teması düşünmelisiniz. Çoğu WordPress teması, geliştiriciler tarafından gelişmiş tarayıcı uyumluluğu test araçları kullanılarak test edilse de, yapmazlarsa, bazı temel testler yapın ve Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrome vb. ile uyumlu olup olmadıklarını kontrol edin.

Tasarım ve kullanılabilirlik:

Temanızın ana odak noktası, işletmenizin herkes tarafından kolayca erişilebilir olmasını ve aynı zamanda ziyaretçiler için çok çekici olmasını sağlamak olmalıdır. Tasarım öznel olabilir ve bu durumda temalarını satan bazı profesyonel tasarımcıları arayabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların sitede kolayca hareket edebildiğinden ve tasarımın kolaylık göz önünde bulundurularak oluşturulduğundan emin olmanız gerekir.

Özelleştirme seçeneklerini arayın:

Mükemmel bir web sitesi oluşturmak çok çaba gerektirir ve web sitenizi en yeni özelliklerle güncel tutmak da önemlidir. Temanın tüm çabalarınıza değip değmediğini görmenin mükemmel bir yolu, onu kullanan kişilerin incelemelerini kontrol etmektir. Özelleştirilebilir bir tema, stil sayfasında doğrudan değişiklikler yapmanıza yardımcı olur. Çok daha az çabayla sitenizi çekici hale getirebilirsiniz. Visual Page Editor gibi eklentiler, tek bir kod dokunuşu olmadan karmaşık yapıların geliştirilmesine yardımcı olur.Source by Prince N

Yeni Yazılar

WordPress Geliştiricileri WordPress Web Sitesini Bir Profesyonel Gibi Nasıl İnşa Edebilir?

admin

WordPress Web Sitenizi Bir Profesyonel Gibi Nasıl Yönetirsiniz?

admin

Özel WordPress Web Geliştirme ile Web Sitenizden Daha Fazlasını Alın

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı