E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen e-ticaret sistemlerinden biridir. Aslında WooCommerce bir WordPress eklentisidir, evet, WordPress’i çevrimiçi alışveriş mağazasına dönüştüren bir eklentidir.

Son derece esnek ve sezgisel, güçlü özelliklere sahip kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Çevrimiçi perakendecilerin işini kolaylaştırmak için WooCommerce, herkesin saniyeler içinde bir e-ticaret mağazası açmasına izin vermek için bir adım attı. WooCommerce tema geliştirme eğitimini derinlemesine inceleyelim ve bu süper eklentinin avantajlarından ücretsiz olarak yararlanalım:

WooCommerce’in Önemi

WordPress her tür portalın yapımında yardımcı olduğundan, WooCommerce çevrimiçi perakendecilerin gelişmiş güvenlik özellikleriyle web mağazalarını tasarlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca WooCommerce ile aylık satışların, vergilerin ve günlük aktivitelerin kaydını tutmak mümkündür. Dijital medyanın artan popülaritesi ile insanlar zamanlarını benzersiz çevrimiçi mağazalar oluşturmaya harcıyorlar. Ve bu nasıl mümkün olabilir? WooCommerce ile, yeni başlayanların bile yararlanabileceği özel tema geliştirme yapılır. İşte akıllara durgunluk veren özellikler:

1. Açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir

2. En son özelliklerden ve seçeneklerden yararlanmak için bir miktar gereklidir, ancak temel özellikler ücretsizdir. Bu nedenle, kendi alışveriş mağazanızı oluşturmak için WordPress WooCommerce sitesi uygun maliyetli bir iş modelidir.

3. Alışveriş sepeti, keyifli bir deneyim sunmak için güvence altına alınmıştır.

4. Kolay kişiselleştirmeyi destekleyen çok sayıda tema mevcuttur.

5. İşlevselliği geliştirmek için sonsuz özellikler ve listeler buna göre eklenebilir

6. Ürünleri çeşitli ülkelerde teslim etmek için çoklu nakliye ağ geçidi ile donatılmıştır.

Ayrıca, çoklu ödeme seçeneği, çeşitli platformlar üzerinden ödeme yapılmasına olanak tanır.

WooCommerce Tema Geliştirme Nedir?

WooCommerce, e-perakendecilere kolay bir alışveriş platformu sunmak için WordPress’e entegre edilmiş bir CMS’dir. WooCommerce’de özel bir tema oluşturarak, sonuç olarak kendi mağazanızı oluşturmak için kullanılabilecek şaşırtıcı bir tema elde edersiniz. WooCommerce ile, gerçekten de işinizin büyük bir hızla büyümesini bekleyebilirsiniz, ancak yalnızca tema geliştirme doğruysa, çekiciyse ve tüm önemli özellikleri vurgulamışsa. Her temanın sahip olması gereken en temel özellikler şunlardır:

Web sitesinin güzel düzeni, izleyiciler gördüklerinde kendilerini iyi hissederler ve ürün yelpazenizi keşfetmek için daha fazla zaman harcarlar.

Harika bir alışveriş deneyimi sunmak için, web sitesinde insanların filtreleri daraltabilmesi için kategoriler ve alt kategoriler olmalıdır.

Muhteşem görünen bir web sitesi, dönüşüm ve satış şansını artırır.

Daha iyi izleme için Google Analytics entegrasyonu

Hemen çıkma oranını azaltmak için sayfaların hızlı yüklenmesi.

WooCommerce tema geliştirme, düşündüğünüz kadar zor değil. Tüm süreci başlatmak için sizin zamanınıza ve çabanıza ihtiyaç duyar ve aşağıdaki durumlarda sonuçlar harikadır:

 • WordPress ve WooCommerce masaüstünüze yüklenir
 • WooCommerce temalarının temel bilgisi. Eğer sahip değilseniz, biraz bilgi edinmek için öğreticileri okuyun.
 • Kodlama bölümünü değiştirmek için uygun HTML ve CSS bilgisi.

WooCommerce Tema Geliştirme Adımları

Şimdi, web sitenizin nasıl görünmesini istediğiniz üzerinde tam kontrol sağlayacağı için WooCommerce temaları oluşturmaya başlayalım.

WooCommerce Desteğini Bildirme

Bir WooCommerce teması oluşturmaya başlamak için önce WooCommerce desteğini beyan etmek önemlidir. Kullanıcıların, WooCommerce eklenti geliştirmesinin temayı desteklemediğini söylemek için WordPress panosunda bir pop-up almasını sağlamak içindir. Bir tema oluşturmak veya geliştirmek için bu adım çok önemlidir. Desteği bildirmek istiyorsanız, bu kodlamayı temadaki bir function.php dosyasına ekleyin:

Şimdi desteği beyan ettikten sonra bir WooCommerce teması oluşturmaya başlamalısınız. WooCommerce, yakışıklı özelliklerle yüklendiğinden, onlardan yeni stiller oluşturmak için varsayılan stilleri kullanabilirsiniz. WooCommerce eklentisini güncellemeyi tamamladığınızda, orijinal dosyalarda herhangi bir değişiklik yapılırsa tüm değişiklikleri kaybedersiniz. Kaynak tema dizinindeki mevcut dosyaları geçersiz kılmak için yeni bir dosya oluşturmak yerine herhangi bir dosyayı düzenlememenizi öneririm. Yeni dosya oluşturmak için iki adım vardır:

Özel bir CSS oluşturun

Değişiklikler küçük düzeydeyse, bu yöntem sizin için işe yarar.

 • Yeni bir CSS dosyası oluşturun
 • Adını verin: custom-woocommerce.css
 • wp-content/themes/ dizinine kaydedin./css
 • Şimdi Foundation.php’ye this.css dosyasını ekleyin

Son olarak, varsayılan stili geçersiz kılmak için CSS’nizi bu dosyaya ekleyin.

İkinci yöntem, bir WordPress alt teması oluşturmaktır. Temel olarak, alt tema, ana tema olarak adlandırılan başka bir temanın özelliklerine ve işlevlerine sahiptir. Varsayılan temaları değiştirmek için alt temalar şiddetle tavsiye edilir.

Bir WordPress alt teması oluşturun

 • Alt tema dizinini oluşturun ve derleme hatalarını önlemek için “-child” ekleyin. İsimde boşluk bırakmamaya dikkat edin.
 • wp-content/themes altına koyun
 • Bir alt tema başlığı oluşturun
 • Şimdi alt ve ana tema stil sayfalarını sıraya koyun

Her şey hazır! Şimdi sitenin yönetici paneline giriş yaparak alt temayı etkinleştirmeniz gerekiyor. Yönetim paneli>görünüm>temalar’a gidin. Burada, alt temanın etkinleştirilmeye hazır olduğunu göreceksiniz.

WooCommerce Tema Geliştirme Sonuç

WooCommerce’de özel bir temanın nasıl oluşturulacağını öğrenmek, kodlamadan pek haberdar olmayanlar için kesinlikle göz korkutucu bir iştir. Bir tema oluşturmak için iyi kodlama becerilerine sahip olmanız gerekir. Bu eğitimle, WooCommerce tema geliştirmeye ilişkin gelişmiş bir içgörüye sahip olursunuz. Web sitenizi düzen ve özellikler açısından olağanüstü göstermek artık çok kolay, değil mi? Sürecin tadını çıkarın!

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret

Ülkemizde E-ticaret’in geldiği son durum. 2017 Yılı verilerine göre e-alışveriş.

Ülkemizde e-ticaret hacmi her geçen yıl katlanarak büyüyor. 2017 yılında e-ticarette enler ile karşınızdayız Sepet Ortalamasına Göre 5 ana Sektör