13.5 C
İstanbul
29/11/2023
GenelWordpress Dünya

Bulut Bilişimin Büyük İşletmeler İçin Hazır Olmasının 5 Nedeni

Büyük işletmeler arasında bulut sunucularının kullanımı artıyor. İşletmeniz için bulut bilişimi veya bulut barındırmayı benimsemeyi düşünüyorsanız, bunun en önemli beş nedeni şunlardır:

Daha az için daha fazlası

Mevcut sunucunuzu bir bulut sunucusuyla değiştirmek, sermaye giderlerinizi işletme giderleriyle değiştirerek paranızın karşılığını verir. Hizmet sağlayıcılar her türlü teknik ihtiyacı karşıladıkça, donanım ve yazılım satın alma ve yükseltme işlemleri geçmişte bir yük haline gelir; Sonuç olarak, günlük uygulamalar yalnızca geliştirilemez, aynı zamanda bulut tarafından desteklenerek iş üretkenliğinizi artırır.

Güvenli Hizmet

İş sunucunuz bulut tabanlı olsun ya da olmasın, sunucu güvenliğine ihtiyatlı bir yaklaşım çok önemlidir. Bulut hizmeti sağlayıcıları, yönettikleri sunucularda sıkı güvenlik sağlamaktan, yamaları sürekli olarak yükseltmekten ve istilacıları tespit etmek için yeni yollar aramaktan sorumludur. Bulut sunucusunu benimseyenlere en çok fayda sağlayan şey, bu ek güvenlik becerileri ve kaynaklarıdır.

Açık kaynak

İnternette olduğu gibi, bulut bilişim de HTML, Java, PHP ve LAMP yığını (Linux, Apache, MySQL ve Perl) gibi açık kaynaklı yazılımlar tarafından desteklenmektedir. Açık kaynaklı yazılım güvenilir, yüksek kaliteli, geliştirmesi ucuzdur ve en son teknolojik gelişmeleri hızla alabilir. Bulut sağlayıcıları, uygulaması basit, ölçeklenebilir ve zengin özelliklere sahip kendi açık kaynaklı işletim sistemlerini bile geliştirdiler.

Esnekliği Uygulamak

Bulut bilişimin ya hep ya hiç çözümü olması gerekmez; mevcut BT yatırımınızı tamamlamak üzere tasarlanmıştır ve dikkatli bir değerlendirme ve planlama ile belirli bir süre içinde benimsenebilir. İşletmeler, performans gereksinimlerine ve bütçelerine bağlı olarak farklı şekillerde bulut barındırmaya geçme yaklaşımına sahiptir. Bir işletmenin daha az kritik uygulamaları buluta aktardığı ve özel bir sunucuda hassas işlevleri sürdürmeye devam ettiği “hibrit” yaklaşım buna bir örnektir. Özel sunucu yeni donanım veya değiştirme gerektirdiğinde, uygulamalar bulut sunucusuna kolayca taşınarak hem zamandan hem de paradan tasarruf edilebilir.

BT Odak Kayması

Ortalama bir BT departmanı, bütçesinin kabaca üçte ikisini mevcut sunucu ve uygulamalarının bakımına harcar ve bu da geliştirme ve iyileştirme stratejilerine gölge düşürür. Bununla birlikte, bulut bilişim gibi yeni teknolojiler, bakımı yalnızca özel bulut sağlayıcılarına dış kaynak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir stratejik planlama düzeyi gerektirir. Temel olarak, buluta geçiş, BT departmanınızın iş uygulamalarını dönüştürmek için daha iyi sistemler geliştirmesini sağlayarak süreçleri daha basit, daha hızlı ve daha etkili hale getirir.

Çözüm

İşinizi bulut tabanlı bir altyapıyı düşünmeye motive eden her ne olursa olsun, faydaların işinize rekabet avantajı sağladığı açıktır. En son teknoloji ve esnek uygulamalardan; BT bütçenizi daha stratejik bir şekilde kullanmak için, büyük işletmelerin bulutu benimsemesi için bundan daha iyi bir zaman olmamıştı.

Rackspace Hosting, barındırma ve bulut depolama alanında Dünya lideridir. 2001’den beri Rackspace, 6.000 müşteri için kritik görev web sitelerini, internet uygulamalarını, e-posta sunucularını, güvenlik ve depolama hizmetlerini barındırıyor ve destekliyor.

Yeni Yazılar

WordPress – En Popüler CMS!

admin

Güvenlik Danışmanlığı ve Firewall Önerisi: Interkom Sistemimizdeki Güvenlik Durumu Hakkında Bilgilendirme

admin

Meta’dan Yapay Zeka Destekli Evrensel Konuşma Tercümanı

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı