13.7 C
İstanbul
29/11/2023
TeknolojiWordpressWordpress Dünya

İyi Bir WordPress Hosting Nasıl Seçilir

WordPress, yalnızca bloglar için değil, aynı zamanda web siteleri için de çok popüler bir içerik yönetim sistemi (CMS) haline geliyor. Bunun başlıca nedeni kullanım kolaylığı, esnek özelleştirmesi ve sağlam güvenliğidir. Büyük ölçüde, WordPress bloglar için kullanılır, ancak normal web sitelerine uygun şablonların yoğun bir şekilde geliştirilmesi olmuştur. Uygulama daha çok bir veritabanı tarafından desteklenen ve eklentiler adı verilen çok çeşitli web uygulaması uzantılarına sahip bir içerik yönetim sistemidir. Sonuç olarak, bir WordPress sitesini barındırmak, statik sayfa sitelerinin gerektirdiğinden daha fazlasına ihtiyaç duyar. İşte bir WordPress barındırma planı seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler.

Disk alanı ve Bant Genişliği

WordPress, bir web sunucusunda oldukça fazla yer kaplayan, önceden tasarlanmış şablonuyla birlikte gelir. Daha da önemlisi, sistem, sahibinin oluşturduğu sitenin türüne bağlı olarak metin, resim, video ve bazen ses biçimindeki içerikle beslenmelidir. Bu nedenle, WordPress bant genişliğinin yanı sıra yeterli disk alanı gerektirir.

sunucu platformu

WordPress, bir MYSQL veritabanı, stil sayfaları ve çok sayıda PHP komut dosyası tarafından yedeklenir. Bu nedenle, WordPress tabanlı bir blog veya sitenin çalışması için sunucunun en azından MYSQL veritabanlarını ve PHP’yi desteklemesi gerekir. WordPress sistemleri, Windows tabanlı yerine Linux tabanlı sunucu platformlarında iyi çalışır. Bunlar, bir WordPress barındırma için ödeme yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken şeylerden bazılarıdır. Sorabileceğiniz diğer şeyler arasında e-postalar ve ftp hesapları bulunur.

Çevrimiçi Yedekleme Tesisi,

WordPress düzenli güncelleme gerektirir. Bazen içerik sisteminin güncellenmesi veya hatta sunucunun yükseltilmesi sırasında işler ters gidebilir. Bu, web sitesi dosyalarının kaybolmasına neden olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, WordPress barındırma hizmetiniz, sistemi veya sunucu uygulamalarını güncellerken web sitenizi veya blogunuzu sürekli olarak yedekleyebilmeniz için çevrimiçi yedekleme olanağı sağlamalıdır.

Sunucu Çalışma Süresi

İyi bir WordPress barındırma planı seçme konusunda oldukça önemli olan bir diğer husus da sunucu çalışma süresidir. Sunucu çalışma süresi, sunucunun hız ve kullanılabilirlik açısından ne kadar etkili olduğunu göstermenin bir yoludur. Görünüşe göre bu, web barındırma şirketlerinin veya bayilerinin yalan söyleyeceği şeylerden biri. Sunucu çalışma süresinin en az %99 olması gerekirken, birçok şirket %99,9 teklif ettiğini iddia ediyor, ancak aslında çok azı bunu yapıyor. WordPress blogunuzun veya sitenizin herhangi bir zamanda çevrimdışı olmasını istemezsiniz ve bu nedenle, bu konuda oldukça kararlı olmanız gerekir.

7/24 müşteri desteği

Ayrıca, barındırma şirketinin her zaman bir müşteri desteği sunduğundan emin olmanız gerekir. Bu, WordPress sitenizin kurulumu, bakımı veya yükseltilmesi sırasında sorun yaşamanız durumunda size yardımcı olmak içindir. Bu, bir web barındırma sağlayıcısı arayan insanlar tarafından genellikle unutulan bir şeydir. WordPress ile, web sitenizin veya blogunuzun çevrimiçi olarak durdurulmasına neden olabilecek bilginiz dışında olabilecek tekniklerle kolayca takılabilirsin. Bu nedenle, sıkıntılarınızı çözmek için istediğiniz zaman müşteri desteğine ulaşabilmelisiniz.

Yeni Yazılar

IBM Information Server 8.X (DataStage): Paralel Transformatör Aşaması Özellikleri

admin

Bir Freelance Uzaktan Kumanda Kiralamadan Önce Önemli Şeyleri Bilin WordPress Developer Turkey

admin

WordPress – En Popüler CMS!

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı