Micorsoft Dünya Sunucu

Windows VPS – Ucuz VPS Barındırma Kullanımları

VPS Hosting, artık küçük ve orta ölçekli işletmeler için ortak seçimdir. VPS Hosting, zengin özelliklere sahip olduğu kadar uygun maliyetlidir, bu nedenle insanlar onu adanmış sunuculara ve Paylaşımlı Barındırma çözümlerine kıyasla daha çekici bulmaktadır. Windows VPS ve Linux VPS olmak üzere iki biçimde gelir. Bir Windows VPS, birçok yazılım ve programla uyumlu olduğundan ve dolayısıyla işletmelerin farklı gereksinimleri için çeşitli amaçlara hizmet ettiğinden kesinlikle daha popülerdir. GUI’ye dayalı olduğu ve metin komutlarına dayalı olmadığı için kullanıcıyla daha dostçadır. Windows VPS, çok ucuz olduğu için Ucuz VPS olarak da bilinir ve bu nedenle hepsi arasında en iyi VPS’dir.

VPS Hosting, işletmelerin ve bireylerin çeşitli hizmetler sunarak bundan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Sanallaştırmanın temeli olan Virtuozzo kullanılarak bir Sanal Sunucu oluşturulur. Virtuozzo’nun yardımıyla, bağımsız davranan ve kendi kimliklerine sahip olan tek bir fiziksel sunucu üzerinde çok sayıda Sanal Sunucu oluşturulur. Artık Sanal Sunucunuz, özel sunucunuz gibi davranır. Veriler, VM olarak da bilinen Sanal Makine biçiminde bir VPS’ye konur.

Windows VPS veya Ucuz VPS’nin birçok avantajı vardır

  • Artık sunucunuzu korumak zorunda değilsiniz. Barındırma sağlayıcınız bunu sizin için hiçbir ekstra ücret ödemeden yapacaktır.
  • Aynı sunucuda birden fazla hesap barındırabilirsiniz, bu da aynı Sanal Sunucu altında birden fazla web sitesi barındırabileceğiniz anlamına gelir.
  • Aynı fiziksel sunucuyu paylaşsalar bile Ucuz VPS çözümü durumunda kötü komşu etkisi yoktur.
  • Sunucunuz ayrıca barındırma sağlayıcınız tarafından düzenli olarak güncellenir.
  • Bir VPS durumunda kendinize daha fazla kaynağa sahipsiniz. Bu kaynaklar da ihtiyaca göre artırılıp azaltılabilir.
  • Kendi hosting şirketini kurmak isteyenler Ucuz VPS Hosting’den de faydalanabilirler. Bu, Bayi VPS Barındırma olarak bilinir.
  • Windows VPS veya Ucuz VPS durumunda sunucunuzun özelleştirilmesi de mümkündür.
  • Ayrıca sunucularınız bu hostingde tamamen güvence altına alınmıştır.
  • Sunucunuzun yanı sıra sunucunuza kök erişimi üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Artık sunucunuzu bağımsız olarak yeniden başlatabilirsiniz.
 • VPS Hosting’in en büyük avantajlarından biri ucuz olmasıdır.

Dolayısıyla bir Windows VPS veya Ucuz VPS’nin sunacağı çok şey vardır ve iş gereksinimlerinize uygun doğru planı seçerek bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Ayrıca VPS Barındırma’ya çok benzeyen Sanal Adanmış Sunucu Barındırma (VDS) olarak adlandırılan başka bir sanal sunucu barındırma biçimi daha vardır. VPS Hosting’de verileriniz birbirinden bölümlenmiş bir VM’ye konur. VDS Barındırma veya Sanal Adanmış Sunucu Barındırma durumunda, VM’lerin üzerinde Hiper Yönetici olarak bilinen bir yönetim katmanı bulunur. Bu Hiper Yönetici katmanı, sunucuyu genel olarak ve kaynaklarının kullanımını yönetir. Sanal Adanmış Sunucu Barındırma (VDS Barındırma) içindeki bir Hiper Yönetici katmanının ana işlevi, kaynakların kullanımını izlemek ve sunucunun performansını artırmaktır.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,