13.5 C
İstanbul
29/11/2023
WordpressWordpress Dünya

WordPress Eklentileri: WordPress’in Yaratıcı Omurgası

Uzun bir süre boyunca, geliştiriciler topluluğu, Web Uygulamaları Geliştirme konusunda saf olarak hareket etti. Sıfırdan özel kodlamanın tek seçenek olabileceğine dair güçlü bir inanç vardı. Ancak daha hızlı mekanizmalar sağlayan birçok Açık Kaynak platformunun ardından geliştiriciler yeni yöntemler benimsediler. Ve WordPress, çok çeşitli WordPress eklentileri nedeniyle pazar liderlerinden biridir.

Diyelim ki bir havayolu şirketine ihtiyacınız var ve bir self servis uygulaması oluşturmak istiyorsunuz. Muhtemelen birkaç yıl önce, sıfırdan özel geliştirme yapmanız gerekirdi. Ana görev, web sitesi arka ucu ve CRM arasında bir dizi dinamik köprü sağlamaktır. WordPress kullanarak benzer bir Web Uygulaması geliştirmek, geliştirme çabalarında kesinlikle zaman kazandıracaktır.

Bununla birlikte, daha büyük avantaj, ek özellikler sağlamayı ne kadar kolaylaştırdığıdır. Müşteri portalları ve hizmet portalları için WordPress eklentileri, sitenizi anında CRM’nize bağlayabilir. Ayrıca, kullanıcı olarak tüm müşteri tabanınız için tek bir CRM lisansı kullanmanıza da olanak tanır.

Web siteleri ve web geliştirme dünyası bir bütün olarak WordPress’e teşekkür edecek çok şey var. Şu anda, WordPress tek başına İnternet’in %29’una güç sağlıyor. Ayrıca, WordPress CMS’nin tek başına pazar payı %60’ın üzerindedir. WordPress’i bu kadar sevmemizi sağlayan nedir? Kullanım kolaylığı, Açık Kaynak Topluluğu, platformun güzelliği, blog vb.

Gizemi ortaya çıkarır ve mikro seviyeye inersek, cevap WordPress Eklentileri olabilir. Çeşitli kullanım durumları için WordPress Eklentilerinin kullanılabilirliği hiçbir şeye paralel değildir. 35000’den fazla ve 800 milyondan fazla indirmeye sahip eklenti kitaplığı ile WordPress gerçekten CMS’nin kralıdır!

Gelişmiş WordPress Siteleri

WordPress tek başına dünyanın en popüler web sitelerinin %80’inden fazlasına güç sağlar. Bunu yapmaya devam etmek için bir platform olarak WordPress ve bununla birlikte WordPress eklentilerinin gelişmesi gerekir. Çok uzun zaman önce, geliştirici topluluğu güvensiz WordPress sitelerinin söylentileriyle (?) karşılaştı. Uzun bir süre WordPress sitelerinin büyük hacimli trafiği kaldıramayacağına inandık.

Şu anda WordPress, yoğun trafikli medya sitelerine ve performans odaklı e-ticaret sitelerine güç veriyor. Geniş eklenti kitaplığı sayesinde WordPress çerçevesindeki sağlam kullanım durumları mümkündür. Ayrıca, WordPress 4.9.1 sürümüyle başka bir Güvenlik ve Bakım Sürümü yayınladı. 4.0 sürümünden sonra, WordPress çoğu güvenlik açığını ele aldı. Ve kapsamlı eklentiler ölçeklenebilirliği sağladı.

Sonraki Soru?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğu kendilerini CRM uygulamalarıyla güçlendiriyor. Herhangi bir platformda oluşturulmuş bir web sitesinin CRM ile entegrasyonu zor bir iş olabilir. Ancak, işletmeniz için birkaç iş sürecini otomatikleştirdiği için önemli bir entegrasyondur. WordPress ve Web 3.0, sağlam web uygulamaları oluşturmak için mükemmel bir platform sağlar.

WordPress Eklentileri Savunmasız Değildir!

Bu bir soru değil. Artık değil! Bir WordPress sitesini savunmasız kılan birçok yön vardır ve bunun nedeni yalnızca eklentiler değildir. Tabii, mantıklı değil…

Bu yazının başında paylaşılan gerçeklere dayanarak, bilgisayar korsanlarının WordPress sitelerini hedef alacağı aşikar. Hacim oyunudur. WordPress çekirdeğinde zayıf bir nokta bulmak, başka herhangi bir platformda olduğundan daha fazla sayıda siteyi etkiler. Ve WordPress eklentilerinin etkisi de öyle. Bir site sahibi olarak siteniz için daha güvenli seçenekler istersiniz.

Bununla birlikte, WordPress’in en üst düzey markalara artan nüfuzu, WordPress eklentileri için daha yüksek güvenlik gerektirir. Ve son birkaç yılda geliştiriciler bunu sağlamak için çalıştı. Ek olarak, son birkaç yıl da gerçek anlamda güvenli web sitesi diye bir şeyin olmadığını gösteriyor. Bu, web sitenizi korumak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ve yedekleme ve önleme araçlarınızın ne kadar etkili olduğu.

Çözüm:

Bloomberg’den Wall Street Journal Blog’a, WordPress tarafından desteklenen birçok önde gelen medya sitesi var. Ve Medya, herhangi bir bölgede site başına daha yüksek trafiğe sahip olan alan olarak kalır. WordPress eklentileri dünyası çok geniştir ve yüksek performansı sürdürmek için bir e-ticaret mağazası oluşturabilecek kapasitededir.

Zorlukları anlayın ve güvenlik önlemleri alın. WordPress eklentilerini kullanarak geliştirmenin keyfini çıkarın, sonuçta, interneti bu kadar güzel ve etkileşim kurmak için eğlenceli hale getirmeleri için gereken krediyi hak ediyorlar.

Yeni Yazılar

İyi Bir WordPress Hosting Nasıl Seçilir

admin

WordPress Web Sitesini Yeni Bir Ana Bilgisayara Taşımanın 9 Temel Adımı

admin

WordPress Web Sitenizi Özel Gönderi Türleriyle Hızlandırın

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı