13.5 C
İstanbul
29/11/2023
WordpressWordpress Dünya

WordPress Tema Türleri

WordPress hakkında çok şey duyduk. Hepimiz bunun ücretsiz olarak gelen bir blog platformu olduğunu biliyoruz. İhtiyacımıza göre kullanabiliriz. Şimdi, bu harika blog portalı, kullanıcıları için çok çeşitli temalar getiriyor. Bu temalar, blogunuza veya web sitenize uygun bir görünüm ve his sunan bazı dosyalardan başka bir şey değildir. Bu temaların çoğu ücretsizdir. Bunları sadece indirebilir ve blogunuza uygulayabilirsiniz. Bu kadar basit.

Bu yazıda ücretsiz temalar, e-ticaret ve duyarlı temalar gibi farklı WordPress temalarından bahsedeceğiz. Ücretsiz temalarla başlayalım.

Ücretsiz Temalar

Bu temalar yeni başlayanlar için son derece yararlıdır, ancak paralarını premium temalar satın almak için yatırmak istemeyen deneyimli blogcular da bunları bloglarına yeni ve taze bir görünüm sunmak için kullanırlar. Pek çok ücretsiz tema vardır, bazıları Attitude, Expound, Iconic One, Spun, Twenty Twelve vb. Bunların çoğu duyarlı özelliklere sahiptir ve kurumsal, eğitim ve kişisel web siteleri için mükemmeldir. Hatta özelliklerini özelleştirebilir ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

E-Ticaret Temaları

Bir işletmeniz varsa ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak tanıtmak veya satmak istiyorsanız, ürünlerini sanal mağazalarında satmak isteyen işadamları için özel olarak tasarlanmış çok etkileyici e-ticaret temaları vardır. WordPress tarafından desteklenen bir blog veya web sitesi kurabilir ve ürünlerinizi satma ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz. WordPress, çevrimiçi mağazalar, bloglar veya restoranlar, dergiler, portföyler vb. ile ilgili web siteleri için tasarlanmış belirli bir dizi iş teması geliştirmiştir. Bu temaların çoğu duyarlı tasarım özelliklerine sahiptir, yani tüm cihazlarda eşit görünürlüğe sahiptir. Temiz bir görünüme sahipler ve bunları kolayca özelleştirebilirsiniz. Ancak, çoğu e-ticaret teması için ödeme yapmanız gerekir. Ücretsiz temalar, e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazı alışveriş sepeti gibi özelliklere sahip değildir.

Duyarlı WordPress Temaları

Duyarlı WordPress temalarından bahsettiğimizde, bir web sitesi tasarlama alanındaki en son trend olan duyarlı web tasarımının farkında olduğumuzdan emin olmalıyız. Aynı yönde hareket eden duyarlı bir WordPress teması, web sitesinin veya bir blogun düzenini PC, Dizüstü, iPod veya Tabletimizde gördüğümüz tarayıcının içindeki alana sığdırmak için CSS ve JAVA komut dosyasını kullanır. Bir blog veya web sitesi için duyarlı bir temaya sahip olmak ekstra bir avantajdır. Bu, web sitesinin tüm dünyada daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlar.

Peki, blogunuz için hangi WordPress temasını istediğinize karar verdiniz mi?

Yeni Yazılar

Offshore WordPress Geliştirme Hizmetleri

admin

WordPress Security Tips and Hack Defense

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı