13.5 C
İstanbul
29/11/2023
E-TicaretWordpressWordpress Dünya

WordPress’i Küçük E-Ticaret Mağazaları Geliştirmek İçin En İyi Seçim Yapan Nedir?

WordPress artık basit bir yayıncılık platformu olmakla sınırlı değil. Artık en güçlü CMS’lerden biri olarak kabul ediliyor. BBC, Mashable, CNN, TechCrunch vb. gibi birçok tanınmış isim, web siteleri için bir platform olarak WordPress kullanıyor. Başlangıçta, insanlar e-ticaret web siteleri oluşturmak için WordPress’i kullanma konusunda oldukça şüpheciydiler. Ancak şimdi, WooCommerce sayesinde senaryo değişti ve WordPress birkaç küçük e-ticaret mağazası sahibi için favori bir platform haline geldi.

Peki WordPress’i aralarında popüler bir seçim yapan nedir? Bu konuda bize kısaca bilgi verin:

Kurulumu, yapılandırması ve kullanımı son derece kolay

Geçmişte, blogunuzu WordPress ile oluşturmayı denediyseniz, bir hesap oluşturmanın ve bunun üzerine blog yazmanın çok kolay olduğunu bilmelisiniz. WordPress ile bir web sitesi oluşturmak için kodlama bilmenize gerek yoktur. Ancak özel talepleriniz varsa, WordPress özelleştirme hizmetleri sunan ve tam olarak iş gereksinimlerinize göre web sitenizi oluşturan profesyonelleri de işe alabilirsiniz. WordPress, ürün eklemenize, satışları izlemenize ve işinizi genişletirken WordPress mağazanızı yönetebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm belgeleri size sağlar.

Çok sayıda e-Ticaret Temasına ve Eklentisine erişin

WordPress’in temeli, tema dizisine ve eklenti mimarisine dayanmaktadır. Benzersiz temaların yardımıyla e-ticaret mağazanızın olağanüstü görünmesini sağlayabilirsiniz. Web sitenizin işlevselliğini tanımlayan eklentilerden de yararlanabilirsiniz. Uygun maliyetli fiyatlarla WordPress eklenti geliştirme hizmetleri sağlayan birkaç şirket var. Bu eklentileri kullanarak, normal şekilde işleyen mağazanızı başarılı bir e-ticaret alışveriş sitesine dönüştürebilirsiniz.

Aylık ücretten tasarruf edin

Günümüzde e-ticaret platformlarının çoğu, e-ticaret mağazanızı barındırmak için aylık bir ücret ve işlem ücreti almaktadır. Küçük işletme sahipleri için, hedeflenen satışlar elde edilene kadar aylık aboneliği ödemeleri zor olduğu için bu bir sorun olabilir. WordPress ile işler farklıdır. WordPress ile bir alan edindiğinizde, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan şey için ödeme yapmanız gerekir. Bu, bir kerelik bir yatırım olan alan adı, temalar ve eklentiler için ödeme yapmayı içerir. Şüphesiz, çevrimiçi bir iş kurmanın en iyi yolu budur.

İhtiyacınız olan tüm desteği bulun

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğundan, kaynak kodunu iş gereksinimlerinize uyacak şekilde kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. WordPress’in arkasında, takıldığınız zaman her zaman kullanılabilir hale getiren destekleyici bir topluluk vardır. Ayrıca size e-ticaret mağazanız üzerinde tam bir kontrol sağlar ve sizi bazı e-ticaret firmalarının dayattığı ticari kısıtlamalardan ve katı kurallardan uzak tutar.

SEO dostu

Başlangıçta, WordPress temel bir blog aracı olarak başladığından, e-ticaret sitelerinin arama motoru sayfalarında üst sıralarda yer alması için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri sağlar. Bu, platformu SEO dostu ve büyük miktarda trafik çekmek isteyen işletme sahipleri için mükemmel hale getirir. Diğer e-ticaret platformlarında, trafiği kolayca getirmek oldukça zor olabilir. WordPress ayrıca SEO ile ilgili birkaç sorunu çözme potansiyeline sahiptir. Tek yapmanız gereken yüksek kaliteli içerik sağlamak ve gerisini WordPress halledecek.

Mevcut web sitenize kolayca entegre edilebilir

E-ticaret için WordPress kullanmanın en iyi yanı, mevcut e-ticaret mağazanıza sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmesidir. Planlama yapmadan bir online mağaza kurmaya karar verirseniz, web sitenizi yeniden tasarlamanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken bir WooCommerce eklentisi yüklemek ve işiniz bitti! Olarak WooCommerce eklentileri e-ticaret mağazanızla kolayca entegre edilebilir, web siteniz web sitenizin diğer bölümlerine benzer bir görünüme ve hisse sahip olacaktır. WooCommerce favori olmaya devam etti

Mağaza sahipleri ve geliştiriciler arasında e-ticaret çözümü, onlara web siteleri üzerinde çok fazla kontrol sağlıyor.

Mükemmel ürün özelleştirmesi sunar

Ürünler, herhangi bir e-ticaret mağazasının en önemli parçasıdır. Üstelik mağaza sahipleri düzenli aralıklarla farklı ürünler ekleyip çıkarmaya devam ediyor. Giysiler gibi karmaşık ürünler söz konusu olduğunda oldukça kafa karıştırıcı ve bunaltıcı olabilir. WordPress ile, size kullanıcı dostu bir kontrol paneli sunacağı ve mağazanızın benzersiz ve renkli görünmesini sağlayacağı için hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ürünü özelleştirmek, WordPress ile bunu bir blog yazısı yayınlamak kadar kolay hale getirir.

WordPress, piyasaya sürülmesinden bu yana çok gelişti. Birkaç geliştirici, onu güçlü bir CMS yapmak için sürekli çalışıyor. Böylece platform ile her türlü web sitesini geliştirmekte özgürsünüz. Size en yakın firma ile iletişime geçin ve onlar tarafından sunulan WordPress geliştirme hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni Yazılar

Yemeksepeti, ilk yılında 1000 kişiyi istihdam edeceği teknoloji merkezi planlıyor

admin

Özel WordPress Web Geliştirme ile Web Sitenizden Daha Fazlasını Alın

admin

IBM Information Server 8.X (DataStage): Paralel Transformatör Aşaması Özellikleri

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı