13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Wordpress

WordPress’te Küçük İşletme Web Sitenizi Yeniden Tasarlamanız İçin 10 Neden

İş web siteniz tartışmasız en hayati kaynağınızdır. 7/24 dijital vitrininizdir ve potansiyel müşterilerin çoğunun işletmenizle ilk etkileşimi olacaktır. Bu nedenle, parça görünmüyorsa, yavaş yükleniyorsa veya en önemlisi mobil sürümü yoksa, o zaman parmaklarınızın arasından özel kaymaya izin vereceksiniz.

İşletmenizi istediğiniz kadar etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz, ancak müşterilerin girdiği web sitesi bunu kesmezse, o zaman kötüden sonra iyi parayı çöpe atmış olursunuz. Çözüm nedir?

WordPress’e merhaba deyin. WordPress, New York Times, Forbes, People Magazine ve National Geographic gibi dünyanın en büyük isimlerinden bazıları dahil olmak üzere tüm web’in dörtte birinden fazlasına güç sağlayan çılgınca popüler içerik yönetim sistemidir. Yani onlar için işe yararsa, sizin için de işe yarayabilir mi? İşte nedeni:

1. Esnektir

İster bir köpek tımarhanesi, kahve dükkanı, butik moda evi ya da yüksekte uçan bir hukuk firması olun, WordPress içerik yönetim sistemi (CMS), işletmenize tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi verme esnekliğine sahiptir. Olanaklar gerçekten sadece şirketin hayal gücü ile sınırlıdır, şirketinizden istediğiniz her şeyi elde etmek için ısmarlama görünüm, işlev ve stil ile.

2. Harika blog platformu

Her modern işletmenin bir bloga ihtiyacı vardır, çünkü bu, en son şirket haberlerini ve ürün tekliflerini müşteri tabanınıza iletmenin en kolay yolu olduğundan, müşterilerin ürünleri satın alabileceği ve sizinle iletişim kurabileceği aynı yerde olması mantıklıdır. Şimdiye kadar Blogger ve Tumblr gibi platformlar küçük işletmeler için popüler seçeneklerdi, ancak şimdi bunu şirket içine getirmenin zamanı geldi.

WordPress tabanlı bir site, blogunuz için işinize ses verecek ve aynı zamanda web siteniz için düzenli olarak yeni bir içerik kaynağı olacak özel bir sayfaya sahip olmanıza olanak tanır – SEO söz konusu olduğunda Google’ın sevdiği bir şey. Ayrıca Facebook, Twitter, Instagram vb. üzerinden aldığınız tüm sosyal paylaşımların tümü, potansiyel müşterileri onlarla birlikte getiren web sitenize geri döner.

3. WordPress açık kaynaktır

‘Açık kaynak’ın anlamı, onu kullananların, genellikle belirli görevleri yerine getiren eklentilerin oluşturulması ve aynı zamanda en iyi uygulamaların geliştirilmesi yoluyla geliştirilmesine katkıda bulunabilmeleridir. Ancak, web sitenizi oluşturmak için bir web geliştiricisi tutuyorsanız, bu neden size fayda sağlıyor?

Basitçe söylemek gerekirse, sürekli iyileştirmeden faydalanın. O kadar çok insan WordPress kullanıyor ki, kullanıcılardan gelen yeni fikirlerin akışı sayesinde sürekli gelişiyor, böylece web siteniz sürekli olarak daha iyi hale gelen bir platform üzerine kurulacak ve bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz!

4. WordPress, güvenlik ve bakım için sürekli kendini güncelliyor

Bazı CMS sistemleri güncelleme işini size bırakır – kontrol etmezseniz en son sürümden yararlanamazsınız. WordPress’te öyle değil. Sitenizi güvenli, güncel ve güvenlikle ilgili en son en iyi uygulamalarla uyumlu tutmak için anında güncellenir. Kısacası, evler kadar güvenlidir.

5. WordPress SEO dostudur

Hepimiz web sitelerimizin arama sonuçlarında etkili bir şekilde görünmesini isteriz ve WordPress bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak için güçlü bir araç olabilir. Varsayılan çerçevesi ve site mimarisi, Google botlarının, beğendikleri anlamına gelen, şirket CEO’su Matt Cutts’a kadar tarama yapması kolaydır. halka açık olarak onayladıve bildiğimiz gibi, arama söz konusu olduğunda Google kraldır.

6. Tüm geliştiricilerin anladığı bir dildir

Mükemmel web sitesini ararken, birçok küçük işletme sahibi, dışarıdan görünen ancak onlardan başka kimsenin yönetemeyeceği karmaşık web siteleri oluşturan web geliştiricileri tutar. Biraz hayalinizdeki arabayı satın almak ve sadece satıcının gerçekten çalıştırabileceğini bulmak gibi.

WordPress, modern web ortamının o kadar büyük bir parçasıdır ki, tüm geliştiriciler en azından biraz deneyime sahiptir ve ellerini bunun için kodlamaya ve oluşturmaya çevirebilirler. Bu, web sitenizi günlük olarak, bloglar ve yeni ürünler ekleyerek çalıştırabileceğiniz anlamına gelir, ancak her sorun ortaya çıktığında veya yenilenme için doğru zamanın geldiğine karar verdiğinizde, yardımcı olabilecek kişilerden mahrum kalmayacaksınız.

7. Güvenebileceğiniz bir platform

10 yıldan fazla bir süredir var olan WordPress, diğer içerik yönetim sistemlerini rahatsız ettiği bilinen sapmaları ve hataları ortadan kaldırmak için sürekli olarak çalışılmaktadır. Kesinlikle sorunsuz değil (dünyada ne var ki?) ama neredeyse her yerde bulabileceğiniz kadar yakın.

8. WordPress mobil uyumludur

Şimdiye kadar, mobil web’de gezinmenin masaüstü ve dizüstü bilgisayarları düzenli bir farkla geride bıraktığını ve kullanıcı alışkanlığındaki bu değişikliğin çevrimiçi ortamda bir etkisi olduğu istatistiklerini duymuşsunuzdur. Bu günlerde Google aktif olarak çubuklar mobil uyumlu değilse, mobil arama sonuçlarındaki web sitelerini Bu sizseniz, potansiyel trafiğinizin yarısından fazlası bir anda gitti.

Ne mutlu ki, web sitenizi WordPress’e dayandırırsanız, tüm cihazlarda başarılı olmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olursunuz, çünkü WordPress yalnızca mobil cihazlarda çalışmaz, aynı zamanda büyür. Web sitenizin hala iyi tasarlanmış olması gerekiyor, ancak düzgün bir şekilde yapılması WordPress herhangi bir cihazda mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir ve kullanımı kolay bir site satış ve olası satışlar getirir.

9. İdeal e-ticaret platformu

Bugünlerde internet üzerinden satın alınan ürünlerin miktarı şaşırtıcı düzeyde ve yalnızca tek bir yöne doğru gidiyor, ardından büyük ve küçük işletmelerin anlaşılır bir şekilde yararlanmak istediği bir pazar yaratıyor. WordPress, ürünlerinize gerçek bir hayranlık uyandırmak için Woo Commerce ve Magento gibi dünyanın en popüler ve zarif e-ticaret çözümlerinden bazılarıyla güzel bir şekilde entegre olduğu için ideal platformunuzdur.

Dahası, bu e-ticaret çözümlerinin özü ücretsizdir ancak belirli ihtiyaçları karşılamak için yoğun şekilde özelleştirilebilir. Sadece altı durumda satmak isteyen bir şarap kulübü müsünüz? Veya abonelik bazında aylık çerez kutuları gönderen bir şirket mi? Sorun değil.

10. Güçlü bir pazarlama müttefiki

Ürünlerinizi mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak ve müşteri tabanınızın davranışlarını ölçmek mi istiyorsunuz? WordPress sizin platformunuzdur. WordPress ile tüm ürün yelpazenizi Google Alışveriş’te bulabilir ve tam olarak sattığınız ürünü arayan müşterileri doğrudan size getirebilirsiniz.

Ayrıca sitenizi MailChimp gibi bir e-posta platformuna bağlayabilir ve sitenizi ziyaret eden müşterilerin hangi ürünleri satın aldıkları ve sizden en son ne zaman satın aldıkları gibi şeyler dahil olmak üzere gelen kutularından davranışlarını ölçebilirsiniz. Bu, 3 ay içinde sizden alışveriş yapmadığını söyleyenleri hedefleyen kampanyaları uyarlamanıza ve onları geri getirmeleri için indirim yapmanıza olanak tanır. Veya sizden düzenli olarak satın alan sadık müşterileri ödüllendirin. Hepsi WordPress verilerini kullanıyor.

En iyi şekilde yararlanma zamanı!

Yeni Yazılar

WordPress Web Sitenizi Özel Gönderi Türleriyle Hızlandırın

admin

En İyi WordPress Temalarını Seçmenize Yardımcı Olacak 8 İpucu

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı