Wordpress Wordpress Dünya

Affiliate Pazarlama Blogu Oluşturmanın Kolay Yolu

Bir bağlı kuruluş pazarlama web sitesi kurmaya gelince, birkaç seçeneğiniz var. HTML kullanarak statik bir web sitesi oluşturmayı seçebilirsiniz. Bu, belirli programlama dilini bilmenizi gerektirir.

Sayfalarınızı oluşturmak için kullanışlı bir HTML düzenleyiciye de ihtiyacınız olacak. Buna bir alternatif, bugünlerde birçok kişinin bağlı kuruluş sitelerini oluşturmak için kullandığı ücretsiz bir platform olan WordPress’i kullanarak bir blog oluşturmaktır.

Neden WordPress?

Bağlı kuruluş pazarlama çalışmalarınız için WordPress kullanmanın birçok faydası vardır. Birincisi, web sunucunuzun cPanel’inden kolayca kurulabilir. WordPress’i bir dakikadan daha kısa sürede yüklemek için Fantastico’yu kullanabilirsiniz. Siteniz çalışır duruma geldiğinde, bağlı kuruluş ürünlerinizi tanıtmak için kullanmanız için tamamen işlevsel bir blog ile yayındadır.

Birçok bağlı kuruluş pazarlamacısının WordPress’i tercih etmesinin bir başka nedeni, kullanımı kolay yönetici panelidir. WordPress kurulumunuzda oturum açtığınızda, yönetim panosunun farklı bölümlerine erişebileceksiniz.

Buradan blogun temasını değiştirebilir, sayfalar veya gönderiler oluşturabilir, WordPress eklentileri yükleyebilir, sitenizin istatistiklerini takip edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir düğmeye basarak bir şeyler yapabilmek, WordPress’i bağlı kuruluş pazarlamacıları tarafından çok sevilir hale getirir.

Arama motoru optimizasyonu

WordPress ayrıca web sitenizin arama motoru optimizasyonuna da yardımcı olabilir. Sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sıralamanıza yardımcı olacak yerleşik seçeneklere sahip birçok tema ve eklenti var.

Örneğin meta bilgilerinizi alın. Bu, sitenizin hangi anahtar kelimeleri hedeflediğini belirlemeye yardımcı olmak için arama motorlarının okuyabileceği bir başlık, açıklama ve etiketler grubudur. HTML kullanıyorsanız, bunları sayfalarınıza manuel olarak yazmanız gerekir. Ancak WordPress ile, bilgileri metin alanlarına girebilirsiniz ve gönderiyi yayınlar yayınlamaz eklenecektir.

Gönderilerinizi Planlayın

Arama motorları yeni içeriği sevdiğinden, WordPress sitenizi düzenli olarak güncellemeyi gülünç derecede kolaylaştırır. Hatta blog gönderilerini gelecekte yayınlanacak şekilde planlayabilirsiniz. Oturup 52 blog yazısı yazarsanız (veya bunları dışarıdan temin ettirirseniz), bunları haftada bir yayınlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, temel olarak bloglama çabalarınızı tam bir yıl boyunca otomatik pilotta tutacaktır!

Gördüğünüz gibi, bağlı kuruluş bloglarınız için WordPress kullanmayı düşünmenin birkaç nedeni var. Bazı insanlar platformun kullanımının zor olduğunu düşünebilir, ancak bir web sitesi kurmak için HTML’nin tüm dilini öğrenmek kesinlikle daha iyidir.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen