Wordpress Wordpress Dünya

İşletmeniz için Hangi Platform Daha İyi – WordPress mi yoksa SquareSpace mi?

Web sitesi oluşturmak artık sıkıcı bir iş değil. WordPress ve Squarespace gibi araçlar, bir web sitesi oluşturmayı çok kolaylaştırır. Dünyadaki tüm web sitesinin yüzde 25’i, başlı başına ilginç bir sayı olan WordPress üzerine kuruludur. Bu %25, toplamda yaklaşık 1,2 milyar web sitesii içermektedir. Squarespace’in hayranları var. Basit arayüzü ve daha iyi pazarlama seçenekleri nedeniyle henüz WordPress kadar çok özelliğe sahip olmamasına rağmen, birçok kullanıcı arasında popülerdir. Yine de, milyarlarca değil, yine de birkaç milyon geliştirici SquareSpace kullanıyor. Genel performans açısından iki araç arasında hangisinin en iyi olduğunu bulmak için birçok anket yapılmıştır. Bu anketlerin çoğu, netleştirmek yerine ilk kez kullananların kafasını karıştırır. Bu nedenle, her iki teknolojinin de birkaç artısı ve eksisi aşağıda belirtilmiştir:

WordPress Artıları:- Topluluk ve Esneklik

Dünyadaki kullanıcıların çoğunluğunun Squarespace’e kıyasla WordPress kullandığını bildiğimiz için, topluluk ve çevrimiçi destek bu durumda harika. 2.9 gibi ilk sürümlerinden en son sürümü 4.8’e kadar WordPress, kullanıcılarını asla hayal kırıklığına uğratmadı. Bugün bile, kullanıcıların çoğu, boyut olarak daha küçük olduğu ve neredeyse hatasız olduğu için WordPress’in eski sürümünü kullanıyor. WordPress Codex’ten farklı Facebook gruplarına kadar hepsi hevesli geliştiriciler ve uzmanlarla dolu.

WordPress hakkında yeni şeyler öğrenmek çok kolay ve ilginç. Bu güçlü topluluk ağı, herkese her yerde yardımcı olabilir. Herkes bu güçlü topluluk ağından herhangi bir düzeyde tavsiye alabilir ve bu çok ücretsiz. WordPress ile ilgili bir başka en iyi şey, kullanıcının barındırma ücretlerini ödemek için orada burada gezinmesine gerek olmamasıdır, barındırma ücretleri WordPress.com’un kendisinde ödenebilir. Bunun dışında, WordPress’te ilk kez geliştiriciler için bir başlangıç ​​kılavuzu var ve bu tür insanlar için ücretler sadece 60 $ / yıllık. Bu sadece önümüzdeki yıllarda artırabileceği başlangıç ​​ücretleri.

WordPress Eksileri: – Güvenlik ve Karmaşıklık

İlk kez geliştiriciler için en büyük sorulardan biri, web sitelerini WordPress.com’u kullanarak mı barındırmaları yoksa kendi kendine barındırmayı mı tercih etmeleri gerektiğidir. Bu, her ilk kez kullanıcının karşılaştığı yaygın bir ikilemdir. Dünyadaki toplam %25 site içinde kullanıcıların çoğunluğu WordPress.org’un ücretsiz hostingini kullanıyor. En iyi özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra daha düşük barındırma ücretleri sağlayan bir.org web sitesi oluşturdular. Buradaki en büyük dezavantaj, WordPress tarafından sağlanan özelleştirme seçeneklerinin rakipleri Wix ve Weebly’den çok daha karmaşık olmasıdır. Bu araçları kullanan temel web sitelerinin barındırma ücretleri bile WordPress’e kıyasla çok daha düşüktür. Ayrıca, WordPress site sahipleri için en son sürüme güncel kalmak çok önemlidir. Aksi takdirde, uzun vadede güvenlik sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalabilirler.

Squarespace Artıları: – Gerekli Teknik Beceri Yok

Squarespace ile ilgili en iyi şey, bir web sitesi geliştirmek için önceden kodlama bilgisi gerekmemesidir. WordPress kullanarak web siteleri oluşturmak, yine de bilgisayar bilimi veya programlama konusunda önceden bilgi sahibi olmayı gerektirir. Oysa herhangi bir acemi Squarespace web sitesi geliştirebilir. Web sitemize ekleyebileceğimiz çok çeşitli tapınaklar ve işlevler sağlar. Arka uç çok güçlüdür ve kitaplığında sağlanan her ağır şablonu işleyebilir. Bu, ziyaretçiler için en güzel web sitesi deneyiminden birini yaratabilir. Squarespace şablonları o kadar popüler ki, Squarespace sitelerinde de kullanılıyorlar.

Squarespace Eksileri: – Maliyet ve Sahiplik

Kendi kendine barındırılan bir WordPress için en ucuz plan ayda 5 dolardan başlarken, Squarespace’in temel planı ayda 12 dolardan başlar. Bu, WordPress’in iki katından bile fazla. Squarespace’e bu kadar yüksek bir meblağ ödemesine rağmen, sitemiz tam olarak onlara sahip değil. Bu nedenle, her durumda, web sitesi herhangi bir nedenle kapanırsa, Squarespace ona sahip değildir ve bu nedenle verilerimiz kaybolacaktır. Bunun dışında Squarespace’de geçiş seçeneği yoktur, bu nedenle kullanıcı siteyi taşımak istediğinde sitelerini sıfırdan oluşturmaya başlamak zorundadır.

Çözüm:

Önceden programlama bilgisi olmayan ve gelecekte web sitesinde değişiklik yapma şansı çok daha az olan minimal statik bir web sitesi yapmak isteyenler için WordPress yerine Squarespace kullanmaları önerilir. Çünkü daha fazla varsayılan şablon ve işlevle en basit kullanıcı arabirimlerinden birini sağlar. Böyle bir gereksinime sahip çok daha az kullanıcı olduğundan, bunların çoğu web sitesini oluşturmak için WordPress’i seçiyor.

Bağlı kuruluş pazarlaması veya müşterilerin dönüştürülmesi de dahil olmak üzere herhangi bir biçimde web sitelerinden para kazanmak isteyenler için, bir site oluşturmak için WordPress’i seçiyorlar çünkü ilk kez kullananlar için biraz zor, ancak faydalı olacak. Kullanıcı web sitesinin kapatılmasını isteyene kadar kalan süre boyunca. En eski web sitesi oluşturma ve barındırma araçlarından biridir, bu nedenle WordPress’in kazandığı güven benzersizdir. Güvenilirliği nedeniyle bugün birçok büyük haber sitesi veya değişimin değişmeyen tek şey olduğu iş siteleri hala WordPress kullanıyor. WordPress, yalnızca kendi platformunu oluşturmak isteyen ve uzun bir yarış içinde olan kişiler için önerilir.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen