12.7 C
İstanbul
29/11/2023
Oyun

PES 2013 “rld.dll” Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Bu hata,genelde crack yapan kişilerde ortaya çıkar ve hatanın kaynağı virüs programları ve Windows Güvenlik duvarıdır,aslında bilgisayar için güvenlik tehtidi bulunmayan bu dosya nedense birçok virüs programı tarafından virüs olarak algılanır ve hemen silinir,heme silindiği içinde siz oyunu açamadan dosyanın tekrar olmadığı konusunda hata alırsınız.

Öncelikli olarak aşağıdaki butona tıklayarak oyun için gerekli olan rld.dll dosyasını indireceksiniz fakat indirdiğiniz dosyayı hemen açmayın,bir aşağıdaki talimatları takip etmeniz gerekmektedir.

İndirmek İçin Tıklayın

  • İlk önce Windows güvenlik duvarını Denetim Masasından kapatın,bu gereklidir çünkü açacağınız rar dosyası verileri bir tehtid olarak algılanacaktır.
  • Sonrasında eğer dosyayı silen bir virüs programınız var ise bir süreliğine kapatın ve rar dosyası içindeki rld.dll’yi PES’in kurulu olduğu klasöre C:\Program Files \ Konami \ PES 2013 gibi klasöre atın.
  • Ardından eğer virüs programınızın dosyaları göz ardı etme gibi bir özelliği var ise o özelliği rld.dll için kullanıp Windows Güvenlik duvarını açıp virüs programını aktif edin,eğer halen virüs programı dosyayı siliyor ise , silmemesi için elinizden geleni yapın en olmadı virüs programınızı değiştirin,AVAST Free Antivirüs bu işte tercihimdir.

Piyasa’da virüs gibi algılanmayan bir rld.dll yok gibi duruyor bu yüzden bu yöntemlerden ve virüs programınızı deaktif edip bir yol bulmaktan başka çareniz yoktur , bir ihtimalde pes oynadığınız vakitlerde virüs programını kapatıp dosyayı atıp oyunu oynayabilirsiniz sonra çıkınca virüs programını tekrar açabilirsiniz.

Yeni Yazılar

Gram Games, Zynga Tarafından 250 milyon $ karşılığında Satın Alındı.

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı