Wordpress

Web Sitesi Geliştirme için WordPress Kullanmanın 7 Faydası

WordPress bir İçerik Yönetim Sistemidir veya 2003 yılında tanıtılan ve web geliştiricileri tarafından hala sevilen bir web geliştirme platformu olarak kabul edilebilir. Ancak daha sonraki yıllarda, bu CMS geliştiricilerin kullanması için birkaç yeni sürüm, gelişmiş özellikler, temalar, eklentiler ve uzantılar ile geldi. Ve bugün aktif web sitelerinin yüzde 34’ünden fazlasının WordPress üzerinde çalıştığını bilmek sizi şaşırtabilir. Ve platformun bu yüksek popülaritesi ve kullanımı, platforma olan talebi bir kez daha artırdı. WordPress geliştiricisis ve WordPress geliştirme şirketleri bugün.

Zamanla, bu CMS’nin talebi ve kullanımı, SharePoint ve Drupal gibi bazı popüler İçerik Yönetim Sistemlerinden bile daha fazla arttı. Çok çeşitli eklentiler, araçlar, uzantılar, temalar ve özelleştirilebilir özelliklerle WordPress, bugün tartışmasız en iyi web geliştirme ve yayınlama platformu olduğu ortaya çıktı.

Ve işte bilmeniz gereken WordPress geliştirmenin faydaları.

WordPress’in kullanımı basittir:

WordPress, diğer CMS platformlarına kıyasla kullanımı oldukça kolaydır. Platformun çok sezgisel bir arayüzü var. Ve yeni blog yazıları, web sayfaları, resimler vb. Eklemek bu platformda çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Ve kullanım kolaylığı nedeniyle, WordPress geliştirmeye harcanan zaman da Drupal ve Joomla gibi diğer CMS’lerden daha azdır. Ayrıca geliştiriciler WordPress ile daha az kodlama ile uğraşmak zorunda kalırlar ve bu İçerik Yönetim Sistemi ile birlikte gelen hazır şablonları kullanabilirler.

Çekici temalar ve web tasarımı seçenekleriyle birlikte gelir:

WordPress, çoğu ücretsiz olan binden fazla farklı tema ve tasarım seçeneğiyle birlikte gelir. Bu mevcut temalar ve tasarım seçenekleri, proje gereksinimlerine göre özelleştirilebilir veya kişiselleştirilebilir.

Çok çeşitli eklenti ve uzantıların kullanılabilirliği:

WordPress, siteleri optimize etmeye, web sitelerini hızlandırmaya ve sitelerin performansını artırmaya yardımcı olan 22.000’den fazla eklenti ve uzantıyla birlikte gelir. WordPress’te kurulabilen veya etkinleştirilebilen ve farklı amaçlar ve işlevler için kullanılabilen bir eklenti kitaplığı da vardır. Mevcut eklentilerden bazıları Yoast SEO, PixelYourSite, SEO Ultimate, Hepsi Bir Arada SEO paketi ve daha fazlasıdır.

Kolay içerik yönetimine yardımcı olur:

Bu CMS ile web sitesi içeriğini yönetmek kolaydır. Editörler, yöneticiler, yazarlar atamak, kelime belgelerini düzenlemek, tüm web sitesi içeriğini düzenlemek ve WordPress’te çok daha fazlasını yapmak gibi web içerik yönetimi görevlerinizi basitleştirebilirsiniz.

Açık kaynaklı bir CMS:

WordPress, doğası gereği açık kaynaklıdır ve uygun maliyetli bir İçerik Yönetim Sistemidir. Bu aynı zamanda WordPress’i ücretsiz olarak indirebileceğiniz, kurabileceğiniz ve kullanabileceğiniz ve ücretli eklentileri, uzantıları ve temaları kullanmak için biraz ödeme yapmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Duyarlı web siteleri oluşturmaya yardımcı olur:
WordPress, duyarlı web siteleri oluşturmaya yardımcı olur. Bu, masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet veya herhangi bir mobil cihaz gibi herhangi bir cihaza ve ekrana sığabilecek web siteleri oluşturabileceğiniz anlamına gelir. CMS’nin bu duyarlı özelliği, tüm cihazlarda tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Hız ve verimlilik:

WordPress, tüm özellikleri, eklentileri, uzantıları ve temaları ile yüksek performanslı ve hızlı web siteleri oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, bu özelliklerin ve öğelerin mevcudiyeti, CMS ile daha hızlı ve verimli web sitesi geliştirmeyi sağlar.

Avantajların listesi burada bitmiyor. Bunların dışında, WordPress birkaç barındırma seçeneğini de destekler ve geniş bir topluluk desteğine sahiptir, bu da WordPress’i mevcut diğer CMS platformlarına tercih etmek için bir neden verir.Source by Rob Stephen

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen