Microsoft’un Yeni CEO’su Satya Nadella Olarak Açıklandı

Yazılım devi Microsoft’un mevcut CEO’su Steve Ballmer emekliliğini açıklamasının ardın CEO arayışına giren şirket nihayet aradığı CEO’yu kendi bünyesinde buldu. Microsoft’un yeni CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Satya Nadella oldu. 20 yılı aşkındır şirket içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Nadella, son birkaç gündür CEO olarak adı geçiyordu. Fakat resmi olmayan haberlerin asılsız çıkacağı tahmin edilirken resmi olarak Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella olarak açıklandı.

Yeni CEO’nun açıklanmasının yanı sıra şirket içerisinde bir isim daha görev yerini yeni bir isme bıraktı. Microsoft Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates yeni oluşumda Yönetim Kurulu Başkanlığını bırakmaya karar verdiğini açıkladı. Microsoft’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı John Thompson oldu.

Microsoft CEO Satya Nadella

Microsoft CEO Satya Nadella

Microsoft Kurucusu ve eski Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates, Yeni CEO Satya Nadella hakkında özgüven verici açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar; “İçinde bulunduğumuz dönüşüm sürecini yönetebilecek Satya Nadella’nın daha uygun bir isim düşünemiyorum. Satya sağlam mühendislik becerileri, iş odaklı vizyonu ve insanları bir araya getirebilme becerisiyle kendini kanıtlamış bir lider. Satya’nın teknolojinin kullanımına ve dünyayı değiştirme gücüne dair vizyon ve öngörüleri, Microsoft’un ürün odaklı inovasyon ve büyümeye yönelik bundan sonraki adımları atmasında yol gösterici olacaktır.”

Microsoft ile bütünleşmiş hale gelen Bill Gates bundan sonraki süreçte kurduğu şirkete teknoloji danışmanlığı görevinde yardımcı olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status